Fenomenalni rookie predvodio Lakerse do pobjede u produžetku, odličan Šarić i solidan Zubac

Mario Borko • petak, 18.10.2024.

Noćas je u NBA ligi odigrano čak sedam pripremnih utakmica, a na parketu su pobjedama svojih momčadi bili Dario Šarić i Ivica Zubac. Indiana i su slavili u produžetku, a Mavsi i Rocketsi su bili uvjerljivi...

Početak nove NBA sezone je sve bliže, ali klubovi u pripremi ne moraju. U noći s četvrtka na petak odigrano je čak sedam pripremnih utakmica, dvije su završile u produžetku i samo u dvije su slavili gosti.

Igraj na NBA utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dallas Mavericksi su nadigrali Milwaukee Buckse sa 109:84. Luka Dončić još uvijek nije u pogonu, ali Mavse je predvodio Kyrie Irving s 14 poena, još su četvorica igrača bila dvoznamenkasta, a Klay Thompson je opet imao lošu večer. Bucksi su igrali bez glavnih zvijezda, a najefikasniji je s 12 koševa bio Gary Trent Jr..

Denver Nuggetsi ostvarili su gostujuću 126:132 pobjedu kod Minnesote Timberwolvesa zahvaljujući odlično odigranoj posljednjoj četvrtini. Luka Garza s 29 poena i devet skokova bio je najbolji kod Minnesote, a kod Denvera je Julian Strawther postigao 33 koša.

Nikola Jokić ostao je na samo četiri poena uz sedam skokova i asistencija, Jamal Murray je imao 25 ubačaja, a Dario Šarić 13 za samo 15 minuta na parketu. Hrvatski reprezentativac imao je pet skokova, jednu asistenciju i ukradenu loptu, a šutirao je 4/5 iz igre i 4/4 s linije slobodnih bacanja.

Indiana je na svom parketu pobijedila Charlotte Hornetse koji su 14 sekundi prije kraja imali plus šest. Ben Sheppard ubacio je tricu pod prekršajem i uspješno realizirao slobodno bacanje za produžetak u kojem su Pacersi slavili sa 121:116.

Jalen Green s 30 koševa i Alperen Sengun s 21 poenom i deset skokova predvodili su Houston u 129:107 pobjedi protiv San Antonio Spursa.

Oklahoma City Thunder je sa 104:99 nadigrao Atalanta Hawkse kod kojih je Kobe Bufkin ubacio 31 poen, a Los Angeles Lakersi su u produžetku pobijedili Phoenix Sunse sa 122:128.

Sunsi su sa 113:107 minutu prije kraja plovili prema mirnoj pobjedi, ali Dalton Knecht imao je drugačije planove. Ubacio je dvije trice za produžetak, a onda u produžetku s 13 uzastopnih poena odveo Lakerse do pobjede.

17. pick prve runde ovogodišnjeg NBA drafta utakmicu je završio s 35 poena, sedam skokova, dva bloka i dvije ukradene lopte. Anthony Davis dodao je double-double učinak s 35 koševa i deset skokova.

Kod Sunsa Devin Booker je postigao 22, a Kevin Durant 19 poena iz osam skokova i asistencija.

Los Angeles Clippersi stigli su do četvrte uzastopne pobjede na pripremama. Bez većih problema obračunali su se sa Sacramento Kingsima. Pobijedili su 131:91, a Ivica Zubac je za 15 minuta na parketu ubacio osam koševa (šut 3/4), uhvatio tri skoka i upisao jednu asistenciju.

Čeka nas još jedna noć NBA pripremnih utakmica, a onda slijedi par dana odmora do 22. listopada kada kreće ono pravo. test