Ostali sportovi

Gaćina nakon velike borbe u osmini finala, Ban ispustio tri seta prednosti

Petar Jenjić • petak, 18.10.2024.

Andrej Gaćina izborio je osminu finala Europskog prvenstva pobjedom u sedam setova protiv Andersa Linda. Ivor Ban dobio je prva tri seta protiv Alvara Roblesa, ali ipak upisao poraz...

Nakon velike borbe do pobjede i prolaska u osminu finala Europskog prvenstva stigao je Andrej Gaćina koji je za protivnika imao Danca Andersa Linda protiv kojeg do sada nije nikada igrao.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sedam setova trajala je borba, Lind je dobio prva dva seta 11-4 i 11-9, a nakon toga sljedeća dva dobio je Gaćina. 11-5 slavio je u trećem, a četvrti je ponudio čak 42 poena i 22-20 pobjedu hrvatskog predstavnika.

Gaćina je kompletirao preokret i došao do vodstva 3:2 dobivši set s 11-6. Lind je u šestom slavio s 13-11 i poravnao na 3:3, ali u odlučujućem setu Gaćina je dobio s 11-9. i izborio meč protiv Portugalca Joaa Geralda / Nijemca Patricka Franziske.

Ivor Ban odlično je igrao protiv Španjolca Alvara Roblesa, dobio prva tri seta (11-9, 11-8, 14-12), ali u preostala četiri nije uspio uzeti više nijedan. Njegov protivnik preokrenuo je s 11-6, 11-2, 11-6, 11-9. test