Moro asistirao u remiju Bologne, Badeljova Genoa vratila se iz zaostatka

Petar Jenjić • subota, 19.10.2024.

Odigrane su dvije utakmice osmog kola talijanske Serie A i obje završile remijem. Como i Parma odigrali su 1:1, a dvoboj Genoe i Bologne završio je 2:2...

Čak šesti remi ove sezone upisala je Bologna koja je na gostovanju kod Genoe odigrala 2:2, iako je imala vodstvo od 0:2 do posljednjih 20 minuta.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bologna je do vodstva stigla u 37. minuti, poentirao je Riccardo Orsolini uz malo sreće i iz odbijanca Johana Vasqueza. Za pogodak mu je asistirao Nikola Moro.

U 56. minuti briljantan udarac Jensa Odgaarda donio je podebljanje prednosti gostiju. Genoa je smanjila zaostatak u 73. minuti kada je slabu reakciju protivničke obrane iskoristio Andrea Pinamonti, a deset minuta kasnije sjajno Pinamonti glavom šalje loptu u mrežu gotovo s ruba šesnaesterca.

Milan Badelj nije nastupio za Genou, dok Martin Erlić nije bio u kadru Bologne. Moro je odradio cijeli susret za goste.

Novi bod osvojio je Como koji je na domaćem terenu odigrao 1:1 protiv Parme. Razmak između dvije ekipe ostaje isti, današnji domaćin ima devet bodova, a Parma sedam.

Parma je povela u 20. minuti susreta, Hernani je proigrao Ange-Yoan Bonnyja koji sjajno petom skreće loptu u sami kut protivničke mreže. U završnici poluvremena domaćin je poravnao pogotkom Nica Pazatest