SuperSport HNL, 10. kolo, 19.10.2024, 16:00 h, Šubićevac
Suci: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Vice Vidović (Split), Željko Bučar (Duga Resa)
Arnel Jakupović 45'+6'
Luka Jelenić 62'
Marko Soldo 81'
Osijek

Sjajan start Šibenčana, ali Osječani ipak u nastavku dominirali i zasluženo slavili

Branimir Korać • subota, 19.10.2024.

U prvom subornjem susretu desetog kola SuperSport HNL-a Osijek je upisao pobjedu u gostima kod Šibenika. Domaćinu nije pomoglo odlično otvaranje utakmice, Osječani su se na vrijeme presložili i došli do preokreta te na kraju zaslužene 3:1 pobjede...

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Šibenik i Osijek. Osječani su napustili Šubićevac s punim plijenom, slavili su s 3:1 iako u prvih pola sata ništa nije govorilo da bi se susret mogao tako rasplesti.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šibenčani su puno agresivnije i bolje otvorili utakmicu, Osijek je ušao nekako mlako i nije dobro izgledao u početnim minutama.

Već u 50. sekundi Šibenik je mogao do vodstva. Božić se izborio za loptu pred golom Osijeka, pronašao je Zutu koji ubacuje za Santinija, a on vrlo snažnim udarcem s desetak metara trese gredu od koje se lopta odbija malo ispred gol linije.

Santini je vrlo brzo bio precizniji i došao do vodećeg pogotka. Dogodilo se to već u trećoj minuti. Zuta je idealno ubacio s lijeve strane, a Santini je glavom poslao loptu u mrežu sa 6-7 metara.

Osijek je prvi put opasno zaprijetio u 19. minuti kada se lopta odbila do Hernanija, on ima cijeli gol, ali iz prve pogađa na crti Punčeca.

Nakon pola sata igre travnjak je morao napustiti zbog ozljede Alessandro Tuia, Osječani su promijenili formaciju i izgledali nešto bolje.

Ipak imao je Šibenik još jednu situaciju u kojoj su ga milimetri dijelili od pogotka, Majić je krasno iznenada opalio posve iskosa sa 16 metara i zatresao gredu.

Nastavio je na drugoj strani Hernani nizati neuspješne pokušaje i kada već on nije zabio, učinio je to rasniji strijelac Arnel Jakupović.

Soldo je odradio sjajan posao, uzeo je loptu Zuti, zatim idealno centrirao, a Jakupović došao iz drugog plana i zabio za 1:1 u šestoj minuti nadoknade prvog dijela.

Šibenčani su dobro otvorili i drugo poluvrijeme. Već u 53. minuti krasnu priliku imao je Kolega, odlično ga je proigrao Božić, ali on sam s 13-14 metara puca pokraj gola.

U 61. minuti Osijek je došao do preokreta. Ubacio je iz kornera Dantas, lopta je došla na drugu vratnicu gdje je bio Jelenić koji iz blizine zabija za 2:1.

Taj pogodak dosta loše je utjecao na Šibenčane, a dobro na goste koji su bili sve opasniji i nizali prilike.

Jednu je iskoristio sjajni Marko Soldo koji je u 81. minuti krasno primio dubinsku loptu na prsa i onda pucao iz prve za konačnih 3:1. test