Bilbao lakoćom pobijedio Katalonce, Budimirova Osasuna poražena na domaćem terenu

Petar Jenjić, Mario Borko • subota, 19.10.2024.

Odigrane su prve dvije subotnje utakmice desetog kola španjolske LaLige. Athletic Bilbao uvjerljivo je slavio protiv Espanyola, a Real Betis je došao do velika tri boda na gostovanju kod Osasune...

Athletic Bilbao vratio se prvenstvenim pobjedama, a danas je slavio na domaćem terenu bez ikakvih problema protiv Espanyola. Baski su do pobjede stigli rezultatom 4:1.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za vodstvo je zabio Dani Vivian u šestoj minuti, a do kraja poluvremena Inaki Williams zabio je dva gola, oba na asistenciju Alexa Berenguera. Dvostruki asistent se u 55. minuti upisao i u strijelce. Poraz gostiju ublažio je Alvaro Tejero u završnici susreta.

Real Betis slavio je na gostovanju kod Osasune s 1:2. Utakmica je na kraju trajala preko 100 minut, gosti su ostali s igračem manje u završnici, ali su uspješno obranili prednost.

Betis je poveo u sedmoj minuti susreta kada je poentirao Vitor Roque, a rezultat se nije promijenio sve do 59. minute kada je svoj prvi pogodak ove sezone postigao Lucas Torro. Nije imao težak posao iz blizine poslati loptu u gol.

Gosti iz Seville vratili su se u vodstvo u 73. minuti, zabio je Chimy Avila, Argentinac koji je u igru ušao na poluvremenu.

Nathan, koji je u igru ušao sedam minuta ranije, isključen je u 95. minuti nakon pregleda VAR snimke. Osasuna je pokušala to iskoristiti, ali na kraju je potpisala treći ovosezonski poraz u prvenstvu i dopustila Betisu da je prestigne na tablici.

Ante Budimir odradio je svih 90 minuta za svoju Osasunu, pet puta je pucao prema vratima protivnika, promašio je jednu veliku i stvorio jednu veliku priliku, ali osta je na četiri pogotka ove sezone. test