Podravka opet prokockala pobjedu u završnici, ovoga puta uvelike su kumovali suci

HINA, Mario Borko • subota, 19.10.2024.

Prvakinje Hrvatske, rukometašice Podravke Vegete, nisu uspjele doći do druge pobjede u Ligi prvaka. Koprivničanke su na svom terenu protiv danskog Nykobinga imale sve u svojim rukama, ali u posljednjoj minuti prokockale su dva gola prednosti...

Rukometašice Podravke Vegete u susretu su šestog kola skupine A Lige prvakinja na svom terenu odigrale 27:27 (18:14) s danskim Nykobingom.

Igraj na utakmice rukometne Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Matea Pletikosić sa šest te Klara Birtić i Nikolina Kragulj s po pet golova bile su najefikasnije kod Podravke, dok je Sofie Bardrum zabila devet pogodaka za Nykobing uključujući i sedmerac na samom isteku vremena.

Koprivničanke su vodile čitavim tijekom susreta, u nekoliko su navrata imale i šest pogodaka prednosti, a u zadnju su minutu dvoboja ušle s vodstvom 27:25 uz napad. No, što zbog vlastite nespretnosti, a što i zbog čudnih sudačkih procjena na kraju su ostale bez zaslužene pobjede.

Nizozemski suci Weijmans i Wolbertus vrlo su brzo označili pasivni napad Podravke što je za posljedicu imalo pogrešno dodavanje i gol iz protunapada za 27:26, a nakon što su domaće krenule s centra opet je označen pasivni napad nakon samo desetak sekundi.

Lopta je ostala u rukama Pandže, koja ju je spustila na tlo u trenutku kada je isticalo vrijeme, a suci su nakon pregleda snimke procijenili kako je tim potezom odugovlačila te joj dali crveni karton i dosudili sedmerac za gošće iz kojega su one stigle do boda.

Nakon šest kola Podravka je sedma na ljestvici s tri boda, dok je Nykobing zadnji s jednim. Na vrhu skupine je Metz s devet bodova. test