Serie A, 8. kolo, 19.10.2024, 18:00 h
Milan
Milan 1:0 Udinese
Udinese

Milan igrao s igračem manje više od 60 minuta, ali stigao do pobjede! Spasio ga VAR u nadoknadi

HINA, Mario Borko • subota, 19.10.2024.

Bez obzira na to što su od 29. minute igrali s igračem manje, nogometaši Milana uspjeli su pobijediti Udinese i tako skočiti na visoko drugo mjesto Serie A. Gosti iz Udina cijelo drugo poluvrijeme su pokušavali doći barem do boda, a u posljednjim minutama VAR im je poništio pogodak za izjednačenje...

Nogometaši Milana poravnali su se bodovno sa svojim gradskim rivalima Interom na drugom mjestu ljestvice Serie A svladavši kao domaćini Udinese s minimalnih 1:0 u dvoboju osmog kola.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedini pogodak na utakmici postigao je Samuel Chukwueze u 13. minuti. Asistenciju je, nakon prodora Noaha Okafora upisao Christina Pulišić koji je daleko najbolji pojedinac Rossonera u ovoj sezoni.

Milan je od 29. minute bio bez isključenog Tijjanija Reijndersa te je u nastavku grčevito branio vodstvo. U petoj minuti nadoknade Christian Kabasele je pogodio za 1:1, ali je naknadno procijenjeno kako je ranije tijekom akcije netko od gostiju bio u minimalnom zaleđu.

Milan je ovom pobjedom preskočio Udinese na ljestvici, sada je treći s 14 bodova, koliko ima i drugi Inter, dok je Udinese ostao šesti s 13 bodova. Na vrhu je Napoli sa 16 bodova.

Milan će biti i jedan od suparnika Dinama u Ligi prvaka, ova dva sastava ogledat će se u zadnjem osmom kolu 29. siječnja 2025. u Zagrebu. test