Odlični Split srušio Megu i stigao do druge pobjede u sezoni

HINA, Mario Borko • subota, 19.10.2024.

Split je na Gripama stigao do druge ovosezonske pobjede. Splićani su vrlo dobrom predstavom maksimalno limitirali Megu i zasluženo slavili predvođeni Shannonom Shorterom...

Košarkaši Splita u susretu su petog kola regionalne ABA lige kao domaćini na Gripama svladali Megu s 90:80 (28:20, 20:20, 24:22, 18:18).

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Shannon Shorter je s 22 koša bio najefikasniji u sastavu Splita, David Škara je dodao 19, dok je Bogoljub Marković s 18 ubačaja i 17 skokova predvodio Megu.

Protiv do sada neporažene Mege Split je kontrolirao rezultat od samoga starta. U prvih deset minuta hrvatski doprvak je stvorio osam poena prednosti, tu razliku održavao do poluvremena, da bi u trećoj četvrtini pobjegao i na 15 razlike.

Iako se Mega sredinom posljednje dionice primaknula na sedam poena minusa, Split je taj nalet odbio te mirno priveo dvoboj kraju.

Split je ovom pobjedom stigao na omjer pobjeda i poraza 2-3, dok je Mega na 4-1. test