La Liga, 10. kolo, 19.10.2024, 21:00 h
Celta Vigo
Celta Vigo 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Modrić ušao u igru, oborio rekord star 58 godina i fenomenalno asistirao za pobjedu Reala

Mario Borko • subota, 19.10.2024.

U posljednjoj utakmici dana u španjolskoj LaLigi između Celte Vigo i Real Madrida ispisana je povijest. Luka Modrić postao je najstariji igrač koji je ikada zaigrao za Kraljevski klub, a svoj je jubilej upotpuno vrhunskom asistencijom koja je Los Blancosima donijela tri boda...

U prvoj utakmici nakon reprezentativne stanke Real Madrid slavio je na gostovanju kod Celte Vigo s 1:2. Bila je to posebna večer za hrvatskog kapetana Luku Modrića koji je srušio rekord Ferenca Puškaša star 58 godina.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Luka je u igru ušao u 63. minuti, i tako s 39 godina i 41 danom postao najstariji igrač koji je zaigrao za Kraljevski klub. Modrić je tri minute kasnije briljantno asistirao Viniciusu Junioru, ali krenimo redom.

Madriđani su poveli u 20. minuti, nakon velike greške Celtine obrane, Eduardo Camavinga je proslijedio loptu Kylianu Mbappéu koji s 20 metara neobranjivo pogađa za 0:1.

Bio je to šesti gol Francuza u LaLigi, a Celta se vratila u 51. minuti nakon lijepe akcije koju je završio Williot Swedberg. Carlo Ancelotti u 63. je uveo Modrića, a on je tri minute kasnije detektirao utrčavanje Viniciusa, prekrasno ga proigrao, a Brazilac je ostao miran u završnici.

Real je prepustio posjed Celti, ali je obranio tri boda i privremeno se, s utakmicom više, izjednačio s vodećom Barcelonom koja također ima 24 boda. Celta je deseta s 13.

Kraljevi se okreću Ligi prvaka gdje će odigrati reprizu finala iz prošle sezone jer u utorak na Santiago Bernabeu dolazi Borussia Dortmund. test