Ancelotti: 'Osvojili smo tri boda zahvaljujući fantastičnom dodavanju Modrića'

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 20.10.2024.

Luka Modrić jučer je postao najstariji igrač u povijesti koji je nastupio za Real Madrid, a upravo njegova krasna asistencija omogućila je pogodak Viniciusu Junioru te pomogla Realu da dođe do pobjede...

Realov trener Carlo Ancelotti rekao je u subotu navečer da je njegova momčad pobijedila Celtu Vigo s 2:1 zahvaljujući "fantastičnoj" asistenciji Luke Modrića.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

"Celta je igrala dobro i intenzivno, ali mi smo osvojili tri boda zahvaljujući fantastičnom dodavanju Modrića", izjavio je Ancelotti nakon utakmice španjolskog prvenstva odigrane u Vigu.

Real Madrid, aktualni prvak Španjolske, ondje je postigao pobjednički pogodak u 66. minuti. Modrić je u igru ušao tri minute ranije pa dodao loptu Viniciusu Junioru koji ju je poslao u mrežu.

"Modrić ima tu kvalitetu i uvijek doprinosi momčadi. Uvijek nam pomaže bez obzira igra li u početnoj postavi ili ulazi s klupe za pričuve", rekao je Ancelotti.

Dodao je da je hrvatski vezni nogometaš ušao na teren "u kompliciranom trenutku utakmice i donio kontrolu".

Modrić, kapetan Real Madrida i Hrvatske, u subotu je postao najstariji igrač koji je ikada nastupio za "kraljevski klub". Zaigrao je u dobi od 39 godina i 40 dana čime je prestigao nekadašnjeg mađarskog napadača Ferenca Puskasa koji je 1966. nastupio za Real u kup utakmici s Betisom u dobi od 39 godina i 36 dana.

Ancelotti je rekao da mu je "čast trenirati i raditi" s Modrićem.

"Sve što je ostvario bilo je zato što je fantastični profesionalac i velika osoba", izjavio je talijanski trener. Modrić igra za Real Madrid od 2012. i s njim je osvojio 27 natjecanja, čime je klupski rekorder po broju trofeja.

Dosad je odigrao 547 utakmica za Real Madrid od čega 369 u španjolskom prvenstvu. Pobjedom nad Celtom došao je do 250. prvenstvenog trijumfa pa se nakon utakmice fotografirao s klupskim predsjednikom Florentinom Perezom držeći u ruci dres na kojem je bio istaknut simbolični broj 250.