SuperSport HNL, 10. kolo, 20.10.2024, 16:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Ivan Mihalj (Velika Gorica), Luka Pušić (Zagreb)
Stipe Biuk 44'
Hajduk

Hajduk rutinski i disciplinirano do sva tri boda u Koprivnici

Branimir Korać • nedjelja, 20.10.2024.

Hajduk je ostvario zacrtano u Koprivnici, odigrao je dovoljno dobro za tri boda i odvajanje od Dinama i Rijeke na četiri boda. Oba pogotka postignuta su u posljednjih deset minuta prvog dijela kada je Slaven Belupo pao i Hajduk riješio pitanje pobjednika...

Zanimljiv dvoboj u Koprivnici koji je Hajduk odradio, onako, rutinski i u drugom poluvremenu vrlo disciplinirano. Poveo je s 2:0 u prvom dijelu i u nastavku susreta znao je kako sačuvati tu prednost.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slaven Belupo dobro je otvorio utakmicu, u prvih 20 minuta bio je bolji i agresivniji protivnik, a u tom razdoblju je i dva puta pogađao mrežu Lučića, ali oba pogotka su ostala nepriznata.

U 13. minuti Lučić nije najbolje izašao, Dolček je došao do lopte i poslao vratara Hajduka u prazno, zatim je pronašao Caimacova koji pogađa mrežu. No, pokazano je zaleđe, VAR je potvrdio da je Dolček bio iza leđa obrane.

Dvije minute kasnije novi pogodak i ponovno VAR reakcija. Grgić je krasno ostavio petom loptu za Caimacova, on ubacuje u peterac gdje Nestorovski glavom šalje loptu u mrežu. Ipak, nakon VAR provjere, pogodak nije priznat zbog zaleđa Nestorovskog, ali u začetku akcije.

Imao je Slaven još jedan obećavajući slobodnjak, ali Nestorovski je pucao dosta neprecizno.

U 39. minuti Hajduk je poveo. Rakitić je izveo slobodan udarac s lijeve strane, na ubačenu loptu išli su Božić i Uremović, Božić je bio bliži i glavom je poslao loptu u svoju mrežu.

U završnici prvog dijela Hajduk podiže prednost. Diallo je došao prije do lopte nego Bosec kojeg je u nastavku pogodio nogom, lopta dolazi do Biuka, on se namješta na udarac i s nekih 14-15 metara pogađa za 2:0.

I tako je Hajduk odnio ugodnu prednost 2:0 na odmoru iako igrom nije bio toliko bolji od domaćina.

U drugom dijelu Hajduk je uglavnom prepustio loptu domaćinu, ali je jako dobro stajao u fazi obrane i Slaven Belupo je teško dolazio do ikakvih prilika.

Odmah na početku drugog dijela Šarlija je promašio odličnu priliku, imali su dobre udarce izvana Rakitić i Uremović, s tim da je Rakitić zatresao vratnicu, ali je i pokazano zaleđe.

Slaven Belupo je pak uspio složiti tek jednu baš opasnu situaciju i to u 88. minuti kada je u konačnici Jelić Balta pucao preslabo za Lučića.

Ostalo je 2:0, Hajduk je mirno odradio posao i došao na plus četiri ispred Dinama i Rijeke. test