Tijesan poraz Zadra, Partizan u drami odnio pobjedu

Petar Jenjić • nedjelja, 20.10.2024.

Partizan je odnio pobjedu iz Zadra. Drama je otišla na stranu euroligaške momčadi koja je ostala na maksimalnom učinku, dok je momčad Danijela Jusupa pala na 1-4...

Zadar je upisao četvrti poraz ove sezone u ABA ligi. Na domaćem terenu igrao je protiv Partizana i nije ga uspio svladati u Višnjiku i drugu godinu zaredom, iako je bio blizu. Srpska momčad slavila je sa 71:75.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S obzirom na to kako se razvijalo prvo poluvrijeme, činilo se da Partizan rutinski kontrolira rezultat, a na poluvremenu je vodio s 11 poena prednosti (31:42).

Odličnu treću dionicu momčadski su odigrali Zadrani, malo se izdvojio Vladimir Mihailović, a prednost se potpuno otopila i prešla u vodstvo hrvatskog prvaka uoči posljednjih deset minuta (58:54).

Gosti su odlično otvorili posljednju dionicu i napravili seriju od 7:0 koju je tricom prekinuo Karlo Žganec. Tri minute prije kraja Amar Gegić zabio je za vodstvo 69:68, ali sjajni Carlik Jones vratio je Partizanu četiri poena viška (69:73).

Kod zaostatka 71:73, Zadar je imao zadnji napad, a Lovro Mazalin je fauliran pa išao na liniju slobodnih bacanja, devet sekundi prije kraja. Međutim, hrvatski košarkaš promašio je oba slobodna bacanja, gosti poentirali i tu je priči bio kraj.

Vladimir Mihailović je ubacio 29 poena za Zadar, dok je Amar Gegić dodao 14 koševa i pet skokova. Najbolji je kod Partizana bio Isaac Bonga sa 16 poena.

U ranije odigranoj utakmici Dubai je ubačajem Isaiah Taylora dvije sekunde prije kraja došao do pobjede protiv Spartak Subotice rezultatom 80:79.

Davis Bertans ubacio je 17 poena za pobjedničku ekipu, najbolji je kod Spartaka bio Kaza Kajami Keane sa 16 koševa. test