Otpisani dinamovac zabio za pobjedu Lekinog Standarda koji ima najneefikasniji napad lige

HINA, Mario Borko • nedjelja, 20.10.2024.

Ivan Leko pokušava s financijski potresenim Standard Liegeom postići što bolji rezultat, a u tome mu pomažu otpisani dinamovci koje je ovog ljeta doveo k sebi u Belgiju. U nedjelju je zabljesnuo Boško Šutalo koji je zabio svoj prvijenac...

Nogometaši Standarda iz Liegea, koje vodi hrvatski trener Ivan Leko, svladali su na domaćem terenu Charleroi s 2:1 u susretu 11. kola belgijskog prvenstva.

Igraj na utakmice belgijske Pro Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Standard je ključni korak prema slavlju napravio krajem prvog poluvremena kada je postigao oba pogotka. Prvo je u 40. minuti Eckert Ayensa zabio za 1-0, dok je u petoj minuti nadoknade prvog dijela hrvatski obrambeni igrač Boško Šutalo bio strijelac za 2:0.

Bio je to premijerni pogodak donedavnog igrača zagrebačkog Dinama za belgijskog prvoligaša. Ayensa je u 81. minuti imao priliku otkloniti sve dvojbe oko pitanja pobjednika, ali Mohamed Kone je obranio njegov udarac s 11 metara.

U 95. minuti Isaac Mbenza je samo smanjio i tako ublažio poraz gostiju.

U udarnoj momčadi Standarda bili su bivši dinamovci, Šutalo i Marko Bulat, a potonji je iz igre izašao u 89. minuti.

Na ljestvici vodi Genk s 25 bodova, dok pet manje ima drugoplasirani Antwerpen. Standard je na devetom mjestu i ima 15 bodova.

Lekina momčad muku muči s realizacijom, postigla je samo sedam golova, najmanje u ligi, ali zato je primila samo devet, bolji je u tom segmentu Royal Antwerp koji je dobio samo osam golova.

Šutalo se Standardu priključio kao slobodan igrač, a Bulat je na posudbi s pravom otkupa. test