Lewandowski nezaustavljivo 'trpa', Barcelona pobjeđuje, a vratio joj se i važan igrač

Petar Jenjić, Mario Borko • nedjelja, 20.10.2024.

U desetom kolu španjolske LaLige, Villarreal je u završnici na svom terenu ostao bez pobjede protiv Getafea, a Barcelona je deklasirala Sevillu koja je prije susreta djelovala kao da se vraća u formu. Ponovno je zabljesnuo Robert Lewandowski...

Barcelona se na domaćem terenu poigrala sa Sevillom. Gosti su u katalonsku prijestolnicu stigli u dobrom nizu, ohrabreni pobjedom protiv gradskog rivala Real Betisa, ali Barca nije imala milosti i do vrha je napunila njihovu mrežu.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Katalonci su sve riješili već u prvom dijelu. Robert Lewandowski u 24. je minuti uspješno realizirao kazneni udarac, a samo četiri minute kasnije Lamine Yamal je povratnom loptom pronašao Pedrija koji neobranjivo pogađa za 2:0.

Poljak je u 39. zabio svoj drugi gol, ukupno 12. u prvenstvu, Raphinha je pokušao pucati po golu, a iskusni napadač skrenuo je loptu, prevario Orjana Nylanda i postavio rezultat prvog dijela.

Novi produkt La Masije, Pablo Torre ušao je u igru u 76. minuti, a do kraja je zabio dva gola. Poraz je za Sevillu ublažio Stanis Idumbo Muzambo, a Hansi Flick je u drugom dijelu odmorio glavne vedete za utakmicu Lige prvaka protiv Bayerna.

Bavarci u srijedu stižu u Barcelonu koja se pobjedom odvojila od Real Madrida na tri boda prednosti. Treći Atletico je nakon deset kola na velikih minus sedam.

Važna vijest za Barcelonu je ta što se nakon gotovo godinu dana izbivanja, zbog teške ozljede koljena, na teren vratio 20-godišnji veznjak Gavi koji bi, ako se vrati u formu prije ozljede, itekako trebao pomoći momčadi.

Sevilla je 13. s 12 bodova i povratak na pobjedničke staze tražit će najprije u kupu, a onda protiv Real Sociedada u prvenstvu. test

U ranije odigranoj utakmici Villarreal i Getafe remizirali su 1:1, iako definitivno više može žaliti domaćin, s obzirom na to da je vodio sve do same završnice.

Santi Comesana zabio je za vodstvo Žute podmornice u 44. minuti, da bi bod gostima donio Mauro Arambarri iz penala u 87. minuti. test