SuperSport HNK, Osmina finala, 22.10.2024, 19:30 h, Rujevica, Rijeka
Suci: Oliver Romić, Marjan Tomas, Luka Kurtović; 4. sudac: Luka Slišković
Šimun Butić 90'
Rijeka

Rijeka u drugom poluvremenu odradila posao protiv Bednje

Petar Jenjić • utorak, 22.10.2024.

Rijeka je pobijedila u utakmici osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Kao gost je na svojoj Rujevici bila bolja od Bednje Beletinec rezultatom 0:3, a sva tri pogotka postigla je u drugom poluvremenu...

Mateus Dias da Silva
48'
20
Gabriel Pavlina
74'
18
Lovro Angelovski
88'
8
Jakov Banić
88'

Radomir Đalović

Nogometaši Rijeke lakše su od Osijeka izborili svoje mjesto u četvrtfinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Danas su bili gost na Rujevici protiv Bednje Beletinec, slomili otpor protivnika u drugom poluvremenu i slavila s 0:3.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rijeka je odlično krenula i odmah počela prijetiti. Prvi je zaprijetio Toni Fruk u šestoj minuti, no njegov udarac otišao je kraj gola. U 17. minuti dva udarca Rijeke glavom, prvo je pucao Ante Majstorović, a zatim i Ivan Smolčić, no u oba navrata dobro je reagirao Marko Galoši.

Vratar Bednje bio je dobro raspoložen, a u 20. minuti obranio je udarac Smolčića. U 22. minuti Majstorovićev šut otišao je malo kraj stative, a nakon njega pokušaj je odlično i Amer Gojak, no Galoši je ponovno na pravom mjestu. Do kraja prvog poluvremena nije bilo takvih opasnosti pred golom Bednje.

Problem Riječanima stvorio je izlazak iz igre Ivana Smolčića krajem prvog dijela, a umjesto njega na teren je izašao Bruno Bogojević. Desetak minuta igre u nastavku nije nam donijelo previše uzbuđenja i opasnijih prilika.

I onda je nakon sat vremena igre Rijeka otključala mrežu Bednje. Odlično je po lijevoj strani prošao Gabriel Rukavina i centrirao za Pašalića koji loptu glavom šalje u mrežu. Isti igrač ponovno se upisao u strijelce tri minute kasnije, sjajnim udarcem izvana.

Ono što bi Radomiru Đaloviću moglo stvoriti problem jest što je morao napraviti i drugu prisilnu promjenu, bio je to Komnen Andrić. U završnih desetak minuta susreta nismo vidjeli puno nogometa, osim trećeg pogotka u mreži Bednje. Zabio je Šimun Butićtest