Real visoko slavio nakon što je bio u ponoru, sjajna predstava Stuttgarta u Torinu!

Branimir Korać • utorak, 22.10.2024.

Odigrano je još sedam utakmica trećeg kola Lige prvaka. U utakmici večeri Real Madrid ugostio je Borussiju Dortmund i upisao pobjedu 5:2 iako je bio u zaostatku od dva pogotka na poluvremenu. Sjajnu je utakmicu odigrao i potpuno zasluženu pobjedu upisao je Stuttgart u Torinu...

Arsenal - Šahtar 1:0

Arsenal je slavio protiv Šahtara s 1:0 u dvoboju u kojem je domaćin očekivao da će i lakše i uvjerljivije slaviti. No, u konačnici morao se zadovoljiti i minimalnom pobjedom.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gotovo pola sata Arsenal je lomio otpor Šahtara. Gabriel Martinelli je dobio loptu u 16 metara, lažnjakom je izbacio Konoplju, pucao s 12-13 metara, ali pogodio vratnicu od koje se lopta odbija u vratara Riznika, a od njega ona ide u mrežu.

Arsenal je dobio kazneni udarac 15 minuta prije kraja susreta zbog igranja rukom Bondara. Loptu je uzeo Trossard, ali Riznik je odlično obranio njegov pokušaj.

Aston Villa - Bologna 2:0

Aston Villa je na vrhu ljestvice kao prva momčad koja je ostvarila sve tri pobjede. Treća je stigla u Birminghamu protiv Bologne kod koje je Nikola Moro igrao od 67. minute.

Aston Villa stigla je do vodstva u 55. minuti i to uz poljubac sreće. McGinn je ubacivao iz slobodnog udarca s desne strane, niz igrača bio je u skoku, ali nitko nije dohvatio loptu i ona ulazi u mrežu.

Novi pogodak Aston Villa je postigla u 62. minuti i to preko sjajnog Kolumbijca Durana. Nakon što je donio Villi pobjedu protiv Bayerna, ovdje je odlično reagirao nakon ubačaja Rogersa i skrenuo je loptu u mrežu.

Girona - Slovan 2:0

Očekivanu pobjedu upisala je Girona protiv Slovana s 2:0. Marko Tolić kod gostiju je igrao do 84. minute i zaradio žuti karton.

Girona je u 42. minuti stigla do vodstva i otvorila si je vrata prve pobjede u Ligi prvaka. Arnaut Danjuma prošao je lijevom stranom i odlično ubacio u sredinu gdje dolazi Miguel Gutierrez i lako zabija za vodstvo.

U 73. minuti krasan pogodak stopera Juanpea. Dosuđen je slobodnjak za Gironu na 20 metara, a Juanpe je vrhunski pogodio preko živog zida za 2:0.

Mogla je Girona i do trećeg pogotka, ali Takač je obranio kazneni udarac Stuaniju.

Juventus - Stuttgart 0:1

Sjajnu utakmicu odradio je Stuttgart u Torinu, nadigrao je Juventus i potpuno zasluženo stigao je do sva tri boda. Da na vratima nije bio raspoložen Mattia Perin, Juventus bi upisao vrlo ružan poraz.

Stuttgart je odigrao odlično prvo poluvrijeme i odmah na početku drugog stigla došao je do pogotka. Odlična lopta došla je do Undava, a on je opalio iz voleja s ruba kaznenog prostora i pogodio mrežu, ali VAR provjera pokazala je da je Undav u primanju igrao rukom.

U 81. minuti dosuđen je kazneni udarac za Stuttgart, a Danilo je osim toga isključen. Zakasnio je sa startom i pogodio visoko podignutom nogom protivnika te je nakon VAR intervencije dosuđen penal. Millot je pucao, ali Perin je bio fantastičan i obranio i taj udarac.

U 92. minuti ipak potpuno zaslužen pogodak za Stuttgart, krasna akcija, El Bilal Toure prošao je kroz obranu i došao sam pred vratara, Perin nije mogao baš i to obraniti.

PSG - PSV 1:1

PSG nije opravdao ulogu favorita protiv PSV-a. Imao je niz prilika, pogađao okvir gola, ali realizacija je bila loša.

Ispromašivali su se Parižani, a onda je stigla kazna. Noa Lang je primio loptu na 35 metara, povukao je do kaznenog prostora i lijepo i mirno pogodio u donji kut za 0:1.

Zasluženo su Parižani stigli do pogotka u 55. minuti. Mogli su i morali i ranije do gola, a u 55. minuti Hakimi je sjajnim udarcem izvana zatresao mrežu Waltera Beniteza.

Do kraja susreta moglo je biti još pogodaka, ali mreže se više nisu tresle.

Real Madrid - Borussia Dortmund 5:2

Sjajna utakmica u Madridu. Real je bio u šahu, gubio 2:0, ali je na kraju ipak slavio s 5:2.

Iako je Real bio dominantniji, Borussia je povela u 30. minuti. Loše je Real reagirao u obrani, Vazquez je izgubio loptu na rubu kaznenog prostora, Brandt pronalazi Guirassyja, on Malena, a Malen lako zabija s desetak metara.

Tu nisu stale muke Madriđana. Vazquez je još jednom zaspao, odlična kontra gostiju, Malen je ubacio s desne strane, Vazquez nije imao pojma da mu iza leđa utrčava Bynoe-Gittens koji tako s druge vratnice pogađa praznu mrežu.

Real je mogao vrlo brzo do smanjenja zaostatka, ali prvo je Rodrygo pogodio gredu, odbijena lopta došla je do Bellinghama koji također trese gredu na gotovo istom mjestu.

Kao što se i očekivalo, Madriđani su pritisnuli i uspjeli su u 60. minuti doći do smanjenja. Dugo su domaćini pleli mrežu, a onda je Mbappe nabacio na peterac gdje se našao Antonio Rüdiger i glavom poslao loptu u mrežu.

Dvije minute kasnije Modrić je odlično proigrao Mbappea koji ulazi u 16 metara, lopta mu je izbijena, ali samo do Viniciusa koji lako zabija za 2:2.

I nakon što je kod prva dva gola kiksao, Lucas Vazquez se iskupio u 83. minuti. Bilo je tu malo i sreće, Lucas je tražio Mbappea, ali dodavanje je presjekao Brandt i samo gurnuo loptu u prostor Vazquezu koji iskosa zabija za 3:2.

U 86. minuti Vinicius je pogodio za 4:2, uzeo je loptu na svojoj polovici, pretrčao teren i zabio za 4:2. U sudačkoj nadoknadi, uz pomoć loše reakcije obrane, Vinicius je dovršio hat-trick i zabio za 5:2.

Luka Modrić igrao je to 71. minute.

Sturm - Sporting Lisabon 0:2

U Klagenfurtu nije bilo iznenađenja. Sporting je potvrdio klasu i slavio s 2:0 protiv Sturma.

U 23. minuti Sporting je stigao do vodstva. Ubačena lopta s desne strane, Gyokeres promašuje nešto što rijetko promašuje, a Nuno Santos s druge vratnice šalje loptu pred gol gdje je vratar Sturma Scherpen nogom šalje u svoju mrežu.

Početkom drugog dijela Sporting je došao do povećanja prednosti. Gyokeres je dobio odličnu loptu uz aut liniju, lakoćom je pobjegao čuvaru, ušao u sredinu, odgodio udarac i onda kada se našao u dovoljno dobro poziciji zabio je za 2:0.

U 66. minuti dosuđen je kazneni udarac za Sporting. Geny je s desne strane ušao u kazneni prostor i taman kada je htio pucati, Gazibegović mu je izbio loptu, a Gruzijac Kruašvili pokazuje na 11 metara. Nakon VAR provjere, odluka je promijenjena i kazneni udarac je poništen.