Marin Čilić propustio priliku i oprostio se od turnira u Baselu već na startu

Branimir Korać • utorak, 22.10.2024.

Marin Čilić zaustavljen je već u prvom kolu turnira u Baselu. Tamo je igrao protiv 21. igrača svijeta Čileanca Alejandra Tabila i upisao je poraz u dva tie-breaka...

Marin Čilić nije uspio izboriti drugo kolo jakog dvoranskog turnira u Baselu. Čileanac Alejandro Tabilo odnio je pobjedu u dosta ravnopravnom i izjednačenom dvoboju.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Marin je imao dobar ulazak u meč, odlično je krenuo i poveo s 3:0, ali na servisu za prvi set nije izdržao. Odgovorio je Tabilo, poravnao na 5:5 i kasnije u tie-breaku bio je bolji sa 7:4.

U drugom setu slična priča. Ovaj put Marin je do breaka došao kod 3:3, kod 5:4 je na svom servisu imao 40:15 i dvije set lopte, ali još jednom se Tabilo izvlači, dolazi do tie-breaka i tamo odnosi pobjedu.

Šteta, bio bi to lijep skalp za Marina, međutim Tabilo je bio uspješniji i prošao je dalje.