Raphinha srušio Bayern, Lille ima recept za Madriđane, dva engleska kluba jedina stopostotna

Petar Jenjić • srijeda, 23.10.2024.

Odigrano je još šest utakmica trećeg kola Lige prvaka. Sjajni Raphinha zabio je hat-trick u pobjedi Barcelone protiv Bayerna, Liverpool je uz Aston Villu ostao jedina momčad na maksimalnom učinku, Lille je preokrenuo kod Atletico Madrida i svladao još jednu momčad iz španjolskog glavnog grada...

Barcelona - Bayern 4:1

Sjajna Barcelona upisala je visoku domaću pobjedu protiv Bayerna. Katalonska momčad nastavlja s briljantnom sezonom, a novi dokaz za to je razbijanje njemačkog doprvaka s visokih 4:1.

Igraj na Europsku ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Samo 57 sekundi trebalo je Barceloni za dolazak u vodstvo, prema golu se sjurio Raphinha, zaobišao Manuela Neuera i poslao loptu u mrežu.

Nakon što mu je poništen pogodak u desetoj minuti, osam minuta kasnije Harry Kane ipak se upisao u strijelce. Ubacio je Serge Gnabry, a sjajni Englez skrenuo loptu u mrežu s pet metara.

Nije se predugo morao čekati odgovor Barcelone koja je ponovno povela u 36. minuti. Do svog 97. pogotka u Ligi prvaka stigao je Robert Lewandowski. Odličnu utakmicu zaista je igrao Raphinha koji je u završnici prvog dijela zabio za 3:1.

Briljantna egzekucija Brazilca po treći put stigla je u 56. minuti nakon što ga je proigrao Lamine Yamal.

Atletico Madrid - Lille 1:3

U osmoj minuti susreta Julian Alvarez iskoristio je veliku pogrešku francuske obrane i poentirao za 1:0. Loptu je izgubio mladi Ousmane Toure kojem je to bio prvi nastup uopće ove sezone.

Na isteku 61. minute Lille je došao do izjednačenja, briljantnim pogotkom Edona Zhegrove iskosa s ruba 16 metara. Preokret je stigao u 74. minuti. Nakon dugačkog pregleda snimke dosuđen je penal, a realizirao ga je Jonathan David.

David je pogotkom u 89. minuti potvrdio pobjedu Lillea koji je nakon pobjede protiv Real Madrida, svladao još jedan madridski klub.

Benfica - Feyenoord 1:3

Drugu pobjedu upisao je i Feyenoord koji je odigrao jako dobru utakmicu na gostovanju kod Benfice i slavio s 1:3.

Gosti su poveli u 12. minuti susreta kada je nakon lijepe kombinacije Igor Paixao proigrao Ayasea Uedu koji je poentirao u bliži kut portugalskog gola. Alexander Bah pogodio je stativu devet minuta kasnije, ali se i zabio u istu. Srećom bez posljedica.

Japanac je postigao svoj drugi pogodak na susretu na isteku 23. minute. Ali samo nakratko. Gol je poništen zbog prekršaja. Ni VAR nije pomogao Benfici u 33. minuti, poentirao je Antoni Milambo.

Pogodak Gernota Traunera za 0:3 u 57. minuti poništen je zbog zaleđa. U 66. minuti domaćin je uspio smanjiti zaostatak pogotkom Kerema Akturkoglua, da bi u završnici Milambo zabio za potvrdu pobjede gostiju.

Luka Ivanušec nije igrao za Feyenoord.

Manchester City - Sparta Prag 5:0

Drugu pobjedu sezone upisao je Manchester City. Kao što se i moglo očekivati, Građani su visoko slavili protiv Sparte Prag koja je posustala u drugom poluvremenu, a domaćin slavio na Etihadu s 5:0.

Nakon samo dvije i pol minute igre City je stigao do prednosti, a lijepo je iskosa u suprotni kut pogodio Phil Foden.

Kako na početku prvog, tako i na početku drugog poluvremena, engleski prvak podebljava prednost. Nakon ubačaja iz kornera loptu je u mrežu iz blizine ugurao Nathan Ake, ali pogodak je poništen zbog igranja rukom.

Na 2:0 povisio je Erling Haaland u 58. minuti sjajnim "karate" potezom nakon ubacivanja Savinha. U 64. minuti John Stones glavom je poentirao nakon ubacivanja Matheusa Nunesa, a Portugalac je asistirao i za Haalanda četiri minute kasnije.

Za domaću momčad Mateo Kovačić ušao je u igru u 69. minuti, a Joško Gvardiol pet minuta kasnije. Odličnu utakmicu pogotkom je potvrdio Nunes iz penala u 87. minuti.

RB Leipzig - Liverpool 0:1

Nakon što je sinoć Aston Villa slavila protiv Bologne, nogometaši Liverpoola priključili su im se večeras na vrhu Lige prvaka. To su ujedno i jedine dvije momčadi koje su u prva tri kola upisale sve tri pobjede. Liverpool je bio bolji od RB Leipziga s 0:1.

Redsi su poveli u 27. minuti susreta. Isplatio se visoki presing, Mohamed Salah je glavom spustio za Darwina Nuneza koji iz velike blizine nije imao težak posao.

U 83. minuti Leipzigu je poništen pogodak Loisa Opende zbog zaleđa, a do kraja nije bilo nove promjene rezultata.

Young Boys - Inter Milano 0:1

Prvi i jedini pogodak u Bernu vidjeli smo u 93. minuti susreta kada je za pobjedu Intera zabio Marcus Thuram, svojim osmim pogotkom sezone. Vrijedi izdvojiti i to da je Marko Arnautović početkom drugog poluvremena promašio penal, odnosno, obranio ga je David von Ballmoos.

Talijanska momčad tako je stigla do druge pobjede i ukupno sedam bodova, uz gol razliku 5:0. test