Futsal Liga prvaka, skupina 3, 1. kolo, 23.10.2024, 19:30 h
Futsal Dinamo 1:9 Palma Futsal

Aktualni prvak Europe visoko slavio protiv Futsal Dinama

Petar Jenjić • srijeda, 23.10.2024.

Futsal Dinamo upisao je visok poraz u prvom kolu grupne faze Lige prvaka. Palma Futsal bila je puno jači protivnik i slavila je s osam pogodaka razlike...

Hrvatski prvak Futsal Dinamo svoj put u grupnoj fazi Lige prvaka krenuo je utakmicom prvog kola protiv vjerojatno najtežeg mogućeg protivnika, osvajača zadnja dva izdanja ovog natjecanja, španjolske Palme Futsal.

Igraj na futsal utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kao što se moglo i očekivati, Palma je opravdala ulogu favorita i upisala vrlo uvjerljivu pobjedu, u pohodu na novi trofej prvaka Europe. Na koncu je slavila rezultatom 9:1.

Domaćin je odmah krenuo vrlo jako i došao do priželjkivanog ranog pogotka. Nakon samo minute i pol igre lijepo je iskosa pogodio Marcelo. Uslijedilo je nekoliko odličnih pokušaja Dinama, ali Španjolci su ubrzo došli do novog pogotka, zabio je Manuel Piqueras.

Isti igrač iskoristio je novu grešku Dinama i u 8. minuti zabio za 0:3, da bi četvrti pogodak u mreži hrvatskog prvaka stigao dvije minute kasnije kada je zabio Bruno Gomes. S obzirom na prikazano u dotadašnjem dijelu utakmice, rezultat je ipak bio malo nerealan.

Do kraja prvog poluvremena domaćin je postigao još jedan pogodak. Po drugi put se u strijelce, u finišu prvog dijela, upisao Marcelo. Odmah na početku nastavka Palma je stigla do novog pogotka, zabio je Neguinho.

Dinamo je zasluženo smanjio zaostatak nakon 25 i pol minuta igre, a loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Mateus Maia. Nekoliko minuta kasnije Španjolci preko Thierryja stižu do svog sedmog pogotka, a isti je igrač zabio je za 8:1. Konačan rezultat postavio je Bruno Gomes.

Dodajmo još da u skupini 3 Dinamo igra protiv slovenskog Doboveca (24.10) i rumunjskog United Galatija u subotu. test