Zimski sportovi

Sisak do visoke pobjede, Austrijanci bez prave šanse

Petar Jenjić • srijeda, 23.10.2024.

Novu pobjedu u Alpskoj hokejaškoj ligi upisao je Sisak koji je slavio na gostovanju kod Bregenzerwald. Hrvatska momčad postigla je šest pogodaka...

Hokejaši Siska upisali su svoju četvrtu pobjedu u šestom susretu u Alpskoj hokejaškoj ligi. Gostovanje kod austrijskog Bregenzerwald odrađeno je bez većih poteškoća, a konačan rezultat bio je 0:6.

Igraj na utakmice hokeja na ledu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prve trećine Sisak je imao dva pogotka prednosti. Nakon dvije i pol minute igre poentirao je Dominic Rene Čanić, da bi na 2:0 povisio Bruno Idžan s igračem više u 15. minuti.

Druga trećina donijela je jedan pogodak u mreži austrijske momčadi, zabio ga je Vlastimil Dostalek. U trećoj dionici hrvatska momčad postigla je još tri pogotka za uvjerljivu pobjedu.

Prvo je poentirao Tyrone Bronte, nakon njega Niko Mikkola, a konačan rezultat u završnici je postavio Karlo Marinković.

Sisku za tri dana slijedi domaća utakmica protiv Merana, a nakon toga i gostovanje kod Salzburga 2. test