Liga prvaka, skupina B, 6. kolo, 23.10.2024, 20:45 h
Nantes 32:29 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagreb se dobro držao, ali Nantes ipak upisao pobjedu

Petar Jenjić • srijeda, 23.10.2024.

Nantes je stigao do nove pobjede u Ligi prvaka, četvrte ukupno. Zagreb je pružio dobar otpor francuskom klubu, ali ipak nije uspio do iznenađenja...

Novi poraz u Ligi prvaka upisali su rukometaši Zagreba koji su večeras gostovali kod francuskog Nantesa i izgubili 32:29. Pružili su dobar otpor, ali je protivnik u završnici ipak pokazao malo više i došao do četvrte pobjede u šestom kolu.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo odvajanje imao je Nantes koji je poveo sa 6:3, ali Zagreb se s tri vezana pogotka vratio u egal. Imao je hrvatski prvak i prednost od 11:13, ali do kraja poluvremena Francuzi su došli do poravnanja, do konačnih 15:15.

U drugom poluvremenu napad je malo zastao, a Nantes prešao u vodstvo (21:20), nakon čega se više nijednom nije našao u zaostatku. Do kraja je sačuvao prednost i upisao novu pobjedu u Ligi prvaka.

Momčad je do pobjede predvodio Julien Bos sa sedam golova, dok su čak četiri igrača zabila po četiri pogotka. Ivan Pešić obranio je sedam lopti (41.18%).

Matej Mandić skupio je osam obrana kod Zagreba, a najbolji je u napadu bio Ivano Pavlović koji je zabio sedam golova, Miloš Kos dodao je šest pogodaka. test