Sjajna utakmica Smitha u pobjedi Bahčešehira, slavlje Filipovićeve Valencije

Petar Jenjić • srijeda, 23.10.2024.

Jaleen Smith odigrao je odličnu utakmicu za Bahčešehir u pobjedi protiv Budućnosti, dok je Goran Filipović sudjelovao u slavlju Valencije kod Turk Telekoma...

U utakmici petog kola Eurokupa skupine A, Budućnost nije uspjela na domaćem terenu doći do nove, treće pobjede. Turski Bahčešehir slavio je sa 75:92 i upisao četvrto slavlje u tekućoj sezoni.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Axel Bouteille s 21 poenom i 12 skokova predvodio je momčad, a odmah iza njega bio je Jaleen Smith. Hrvatski reprezentativac ubacio je 20 koševa (3/4 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2) te dodao jedan skok i tri asistencije za nešto manje od 20 minuta u igri.

Fletcher Magee ubacio je 23 koša za poraženu ekipu, Mateo Drežnjak je za nešto manje od šest minuta ostao bez poena (0/1 za dva).

U skupini B na maksimalnom učinku ostali su košarkaši Valencije koji su slavili na gostovanju kod Turk Telekoma rezultatom 87:101 i nanijeli mu drugi poraz sezone.

Prvo ime Valencije bio je Semi Ojeleye s 21 poenom. Goran Filipović odigrao je deset i pol minuta te dodao pet koševa (1/2 za dva, 1/2 za tricu).

Najbolji je kod Turk Telekoma bio Braian Angola s 23 koša, Anthony Brown dodao je 18 poena, šest skokova i šest asistencija. test