Zadar bolje odradio završnicu i preokretom slavio protiv Cibone

Branimir Korać • četvrtak, 24.10.2024.

U susretu petog kola Premijer lige košarkaša Zadar je na Višnjiku ugostio Cibonu i upisao pobjedu 78:68. Zadrani su pobjedu osigurali u završnici susreta kada su i došli do preokreta, pobjegli gostima i ostvarili pobjedu s kojom su ostali stopostotni...

I petu pobjedu upisali su Zadrani dok je Cibona stigla do drugog poraza. Bilo je to daleko od neke košarkaške rapsodije s obje strane, kao što obično i biva kada se susretnu Zadar i Cibona.

Igraj na utakmice Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na početku sezone u sklopu prvog kola ABA lige Zadar je pomeo Cibonu, upisao je vrlo visoku pobjedu u Domu Dražena Petrovića, ali ovdje se više mučio i vodila se bitka do samog kraja susreta.

Tijekom susreta i jedni i drugi imali su uspona i padova, Zadar je u prvom poluvremenu u nekoliko navrata imao i deset poena prednosti da bi Cibona odličnim ulaskom u drugo poluvrijeme došla do vodstva 51:43.

U posljednjoj dionici Zadrani su serijom 15:3 poveli 69:64, , Cibona se spustila na minus tri, ali to je bilo najbliže što je došla.

Teška trica Žganeca minutu i 15 sekundi prije kraja za 72:66 potpuno je prelomila susret i domaćin je otišao do pobjede.

Predvodili su ga Amar Gegić s 20 poena i osam skokova te Karlo Žganec s 18 poena i devet skokova.

Kod Cibone po 13 poena upisali su Peter Jok i Filip Bundović (šest skokova) dok je s deset poena debitirao Roko Rogićtest