Futsal Liga prvaka, skupina 2, 2. kolo, 24.10.2024, 17:00 h
Olmissum 2:2 Braga Futsal

Olmissum remizirao s jakom Bragom i došao na korak do prolaza

HINA, Mihaela Bradovski • četvrtak, 24.10.2024.

Vrlo dobrim nastupom protiv snažne Brage, Olmissum je napravio veliki korak prema prolazu u sljedeću fazu natjecanja u Ligi prvaka. Omišani su upisali remi 2:2...

Hrvatski futsalski doprvak omiški Olmissum praktički je osigurao plasman među 16 najboljih u Ligi prvaka, nakon što je u susretu drugog kola skupine 2 Glavne runde remizirao 2:2 s portugalskom Bragom.

Igraj na utakmice Futsal Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvog poluvremena bez golova, Omišani su poveli u 22. minuti golom Jure Copića. Međutim, samo minutu kasnije Cunha je izjednačio.

Olmissum je u 28. minuti stigao do nove prednosti, strijelac je bio Bruno Petry. Nažalost, Braga se ponovno ekspresno vratila, a izjednačio je Sousa.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Omišani su zasluženo osvojili važan bod kojim su gotovo sigurno osigurali nastavak natjecanja u Elitnoj rundi u kojoj će igrati 16 najboljih klubova. U drugom susretu iz ove skupine Priština i Plzen su odigrali 5:5.

Uoči posljednjeg kola Olmissum i Braga vode sa po četiri boda, dok Priština i Plzen imaju po bod. U zadnjem kolu hrvatski sastav će u subotu igrati protiv Plzena, dok će u drugom susretu snage odmjeriti Braga i Priština.

Podsjećamo, nastavak natjecanja izborit će prve tri momčadi iz skupine i moralo bi se dogoditi čudo da Olmissum ispadne. U slučaju senzacionalnog i uvjerljivog poraza Brage od Prištine i poraza Olmissuma od Plzena zatvorio bi se krug sa četiri ekipe sa po četiri boda, pa bi tada odlučivala razlika pogodaka. test