SuperSport HNL, 11. kolo, 25.10.2024, 18:00 h, Koprivnica, Ivan Kušek Apaš
Suci: Duje Strukan (Split), Marjan Tomas (Vladislavci), Kristijan Novosel (Gat)
Marin Prekodravac 88'
Šibenik

Agbekpornu pomogao Šibenčanima: Slaven uglavnom dominirao, ali na kraju remizirao

Branimir Korać • petak, 25.10.2024.

U prvom susretu 11. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo remizirao je kod kuće sa Šibenikom. Bili su domaćini bolji protivnik većim dijelom susreta, ali sve se promijenilo nakon isključenja Michaela Agbekpornua poslije kojeg je Šibenik došao do poravnavnja...

Slaven Belupo i nakon 11. kola ostaje na posljednjoj poziciji sa samo jednom pobjedom, a Šibenik je nastavio niz od sedam utakmica bez pobjede. Susret u Koprivnici završio je 2:2, domaćin je bio bliži pobjedi, ali na kraju se morao zadovoljiti remijem.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka susreta Slaven Belupo bio je bolji protivnik, Šibenčani nisu bili niti blizu one igre kakvu su prikazali u prvom poluvremenu protiv Osijeka, a koju je Marko Kartelo naveo kao primjer kako njegova momčad treba igrati.

Domaćin je bio brži, bolji, okomitiji i opasniji, stvorilo je rano nekoliko poluprilika, ali malo mu je sve to značilo kada je iz prvog napada Šibenika primio pogodak.

U 20. minuti Šibenčani su osvojili loptu na sredini terena i ona je odmah proslijeđena do Gržana koji ubacuje u sredinu, Zdunić je promašio loptu, ali ona dolazi do Božića koji lakoćom zabija za vodstvo.

Nije taj primljeni pogodak pogodio domaćina koji nastavlja napadati i u 29. minuti opasno prijeti preko Libera pa Agbekpornua, a u sljedećoj minuti dolazi do zasluženog poravnanja.

Crepulja je ubacio s desne strane, lopta dolazi do Nestorovskog koji glavom zabija za 1:1.

U drugom dijelu domaćin je nastavio u dobrom ritmu i stigao do preokreta u 57. minuti. Bosec je odlično centrirao s desne strane, a Tomislav Božić glavom je poslao loptu u mrežu.

Domaćin je bio dosta bolji protivnik i činilo se da je bliži trećem pogotku nego Šibenik poravnanju.

Međutim u 74. minuti Agbekpornu radi pravu glupost, iako je imao žuti karton, bacio se za izgubljenom loptom, zakasnio sa startom i pomeo je Prekodravca za što mu je odmah pokazan drugi žuti karton.

S igračem više Šibenik je krenuo po poravnanje. Prvo je u 84. minuti Prekodravac promašio čisti zicer nakon ubačaja iz kornera, a onda je u 88. minuti osigurao svojoj momčadi bod. Pucao je izvana Majić, Sušak je loše reagirao, odbijena lopta došla je do Kulušića koji je vraća u peterac, a tamo je Prekodravac koji ju šalje u mrežu.

Do kraja susreta domaćin je imao sjajnu priliku za novo vodstvo, ali Martinović nije zabio.

Ostalo je 2:2, ponajviše Slaven ima za čim žaliti, ali i kriviti Agbekpornua za potpuno nepotreban start na polovici Šibenika koji je okrenuo utakmicu. test