Serie A, 9. kolo, 25.10.2024, 18:30 h
Udinese
Udinese 2:0 Cagliari
Cagliari

Udinese s igračem više pobijedio, bodovno se izjednačio s Juveom i zauzeo četvrto mjesto Serie A

Mario Borko • petak, 25.10.2024.

U prvom susretu devetog kola Serie A, Udinese je na svom terenu dočekao Cagliari je, ponajviše zahvaljujući igraču više od 30. minute, stigao do slavlja i velika tri boda i visokog četvrtog mjesta na tablici...

Akcija u Serie A krenula je već u petak od 18:30 sati. Udinese je na svom terenu dočekao Cagliari i slavio s 2:0. Domaćini su od 30. minute imali prednost igrača više koju su vrlo kapitalizirali, a u drugom dijelu samo potvrdili velika tri boda i uspon na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti sa Sardinije došli su u Udine u odličnoj formi, s tri pobjede i remije u posljednje četiri utakmice, ali njihov niz je ipak stao. Antoine Makoumbou zaradio je žuti karton već u petoj minuti, a do njegovog drugog žutog kartona u 30. na terenu se nije ništa značajno dogodilo.

Kongoanac je nepropisno zaustavio Marina Payera koji je htio povući kontru domaćina i zasluženo zaradio isključenje. U 38. Hassane Kamara je vrlo loše izveo ubačaj iz kuta, ali je odbijenu loptu spasio da ne izađe izvan granica igre i u popravnom pokušaju savršeno centrirao na glavu Lorenza Lucce.

24-godišnji napadač zabio je svoj šesti gol sezone i dao veliku prednost Udineseu koji je bez problema kontrolirao utakmicu do 78. minute kad je Keinan Davis otklonio sve dvojbe o pitanju pobjednika.

Jesper Karlstrom ga je poslužio, a 26-godišnji Englez ostao je jedan na jedan sa Sebastianom Lupertom, lako ga se oslobodio i efektno zabio za potvrdu pobjede.

Udinese je nakon tri poraza u posljednja četiri kola došao do važne pobjede i bodovno se izjednačio s trećeplasiranim Juventusom koji ima bolju gol razliku i utakmicu manje, ali ovog vikenda igra derbi protiv Intera.

Momčad Koste Runjaića veliko je iznenađenje ove sezone i nalazi se puno više od očekivanog. S druge strane Cagliari je katastrofalno otvorio sezonu, još uvijek je momčad s najvećim brojem promašenih prilika u Serie A i nalazi se na 15. mjestu s devet bodova.

U idućem kolu, koje se igra već tijekom tjedna, Udinese odlazi na noge susjednoj Veneziji, a Cagliari dočekuje Bolognu koja ovaj vikend odmara jer je njena utakmica s Milanom odgođena. test