Serie A, 9. kolo, 25.10.2024, 20:45 h
Torino
Torino 1:0 Como

Vlašićev Torino zahvaljujući komičnoj grešci prekinuo negativni niz, briljirao srpski vratar

Mario Borko • petak, 25.10.2024.

U drugoj utakmici devetog kola koja je odigrana u petak. Torino je na svom terenu ugostio povratnika u ligu Como i slavio zahvaljujući velikoj grešci protivničke obrane i odličnoj predstavi svog vratara Vanje Milinkovića-Savića...

Nakon fenomenalnog ulaska u sezonu za Torino, uslijedila su četiri uzastopna poraza, a momčad Paola Vanolija u petak je stala na kraj tom nizu pobijedivši u devetom kolu povratnika u Serie A, Como, s 1:0.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme je bilo dosta skromno događanjima. U 24. minuti Comov Alieu Fadera krade loptu i izlazi jedan na jedan s Vanjom Milinkovićem-Savićem, ali srpski vratar izlazi kao pobjednik i najavljuje svoju veliku večer. Che Adams u 40. je pobjegao gostujućoj obrani, zabio gol, ali je isti opravdano poništen zbog zaleđa.

Torino je odlično otvorio drugi dio, imao dvije lijepe prilike, ali se nakon 60. minute ugasio. Krenula je kanonada gostiju prema vratima Milinkovića-Savića koji je skupio tri odlične obrane u deset minuta, a posebno je bila impresivna ona u 70. kada je Nico Paz odlično pucao, a srpski je vratar je velikim naporom loptu skrenuo u gredu.

U jeku najbolje igre gostiju, Torino je kaznio propuštene prilike i u 75. minuti stigao do, pokazalo se, pobjedničkog pogotka. Alberto Dossena najprije je izgubio zračni duel od Aliegua Njiea, koji je deset minuta ranije ušao u igru, a onda je Matthias Braunöder neobjašnjivo pogriješio.

Švedski napadač nastavio je pritisak, a Austrijanac, nesvjestan toga, glavom je pokušao vratiti loptu svom vrataru, ali je Njie presjekao tu loptu, zaobišao gostujućeg čuvara mreže i zabio svoj prvijenac za Torino.

Como je nastavio opsjedati vrata Torina, ali Savić je u 95. još jednom sjajno reagirao i ostavio tri boda u Torinu.

Nikola Vlašić odigrao je do 72. minute solidnu partiju, a tada je bio zamijenjen. Borna Sosa je van stroja zbog ozljede i na društvenim je mrežama objavio da aktivno trenira i sprema se za povrata na travnjak.

Torino je stigao do četvrte pobjede, 14 boda i šestog mjesta, a Como, kojeg vodi Cesc Fabregas, je upisao četvrti poraz i tako ostao na 14. mjestu s devet bodova. test