SuperSport HNL, 11. kolo, 26.10.2024, 16:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Mateo Erceg, Dino Knez, Deni Grofelnik; 4. sudac: Zdenko Lovrić
Duje Čop 28'
Lokomotiva

Hajduk izvukao pobjedu i nastavio niz bez poraza!

Petar Jenjić • subota, 26.10.2024.

U susretu 11. kola SuperSport HNL-a nogometaši Hajduka upisali su domaću pobjedu protiv Lokomotive od 2:1. Tako su nastavili svoj niz dobrih rezultata...

Iza nas je druga utakmica 11. kola SuperSport HNL-a u kojoj je Hajduk bio domaćin Lokomotivi na Poljudu. Domaćin je nastavio pozitivan niz rezultata i upisao pobjedu rezultatom 2:1. Dosta se domaćin mučio, ali došao je do 11. uzastopnog susreta u prvenstvu bez poraza.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ubačaj Ivana Rakitića u šestoj minuti i udarac Marka Livaje stigao je iskosa, no obranio je Zvonimir Šubarić, a lopta izbačena u korner. Iz tog kornera centrirao je Rakitić, a Marko Livaja glavom skrenuo loptu u mrežu.

U 11. minuti greška obrane Lokomotive, Anthony Kalik je proigrao Livaju, ali napadač Hajduka nije najbolje zahvatio loptu. Tri udarca uputili su gosti, no sva tri udarca bila su lagana zadaća za Lovru Kalinića koji je stao na gol umjesto Ivana Lučića.

Međutim, promjena vratara koštala je Hajduk u 28. minuti. Previše je čekao Kalinić s ispucavanjem, Duje Čop je bio brži i skrenuo loptu u mrežu. U narednom periodu nismo vidjeli puno toga, sve do 40. minute, kada je Stipe Biuk krasnim driblingom došao pred protivničkog vratara i poslao loptu malo kraj stative.

Minutu kasnije Biuk je proigrao Livaju koji je pucao iskosa, no Šubarić je odbio to u korner. Do kraja poluvremena novih opasnosti pred golovima nije bilo.

Sjajna kombinacija Hajduka u 54. minuti i udarac Livaje sa sedam metara, ali još bolja obrana Šubarića spasila je Lokomotivu. U 60. minuti dobar udarac Čopa iz slobodnjaka, odbio je Kalinić. Četiri minute kasnije nova velika šansa za Hajduk, Niko Sigur sam je izašao pred golmana Lokomotive, ali Šubarić je obranio.

Hajduk dolazi do novog vodstva u 76. minuti. Dario Melnjak je ubacio na drugu stativu, Sigur se izvukao na lijevu i lijepo pogodio za 2:1. Pritisnula je Lokomotiva u posljednjih desetak minuta, ali nije bilo promjena. test