SuperSport HNL, 11. kolo, 26.10.2024, 18:30 h, Rujevica
Suci: Toni Dadić, Bojan Zobenica, Dario Kolarević; 4. sudac: Fran Jović
Michele Šego 31' (11m)
Varaždin

Rijeka i remiji idu ruku pod ruku, upisan i četvrti uzastopni

Petar Jenjić • subota, 26.10.2024.

U trećem susretu 11. kola SuperSport HNL-a, Rijeka i Varaždin odigrali su bez pobjednika na Rujevici, 1:1. Oba gola vidjeli smo u prvom poluvremenu...

Rijeka i remiji idu ruku pod ruku, a danas je upisala i četvrti uzastopni u SuperSport HNL-u. Na Rujevici je gostovao Varaždin i konačan rezultat na semaforu bio je 1:1. Oba gola vidjeli smo u prvom poluvremenu, domaćin je poveo, a gosti poravnali.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U devetoj minuti imali smo dobro proigravanje Michelea Šege za Juricu Poldrugača koji je pucao solidno, ali obranio je Martin Zlomislić. Prvih desetak minuta proteklo je u ispitivanju snaga i bez puno pravih šansi na obje strane terena.

I onda je u svojoj prvoj Rijeka povela. Toni Fruk je išao ubaciti, od bloka Marija Marine lopta se odbila do Nike Galešića koji je krasno isprve matirao protivničkog vratara. U 25. minuti dobar udarac Marijana Čabraje izvana, ali odbio je to Oliver Zelenika.

U 29. minuti Šego je išao ubaciti, a Dejan Petrovič je loptu blokirao rukom. Toni Dadić dosudio je kazneni udarac. Šego je preuzeo i odgovornost te sigurno poentirao za 1:1.

Opasna situacija pred golom gostiju u 37. minuti. Ubačaj Fruka nitko nije dirao, lopta je prošla malo kraj stative. Do kraja poluvremena nije bilo novih, konkretnijih šansi, a izdvaja se tek udarac Poldrugača koji je završio u rukama Zlomislića.

Odmah na poluvremenu Radomir Đalović napravio je tri promjene, a prvi udarac uputio je Janković, ali isti je završio malo kraj gola. Šest minuta kasnije sjajan udarac Enesa Alića, ali obranio je vratar Rijeke. Pašalić je ubacio na prvu stativu ubrzo nakon toga, Janković je skrenuo loptu, ali otišlo je pokraj gola.

U 57. minuti Lamine Ba je glavom blokirao dobar udarac Stipe Perice, a nakon ubačaja Galešić je pucao glavom i lopta je završila na mreži. U još dva navrata Perica je pucao, ali oba puta pucao je ravno u golmana gostujuće momčadi. Izdvaja se još pokušaj Enesa Alića iz 64. minute iz slobodnog udaraca koji je otišao kraj gola.

Dosta uzbuđenja vidjeli smo u prvih 20 minuta nastavka, a onda je uslijedio period s manje uzbuđenja na obje strane. Izdvaja se sudar glavama Perice i Ba, obojica su krvarila, ali i nastavila s igrom.

Do kraja susreta nismo vidjeli konkretnijih pokušaja pa je sve završilo neriješenim rezultatom. test