Real Madrid ponižen u El Clasicu, Barcelona vrlo visoko slavila na Santiago Bernabeuu

Branimir Korać • subota, 26.10.2024.

Prvi ovosezonski El Clasico pripao je Barceloni i to na kakav način. Barca je na Santiago Bernabeuu ponizila Real Madrid s 4:0, ponovno mu je pobjegla na ljestvici i potvrdila sjajnu formu. Luka Modrić odradio je posljednjih pola sata i pokušao povezati raštimane Realove redove...

Sjajan nastup Barcelone i uvjerljiva 4:0 pobjeda usred Madrida u El Clasicu. Pobjedi se ne može baš ništa prigovoriti, možda je malo previsoka, ali apsolutno je zaslužena.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Real je većim dijelom susreta izgledao raštimano, naivno je ulazio u zaleđa gdje se Kylian Mbappe našao čak nevjerojatnih osam puta. Guranje lopte na Mbappea i Viniciusa bila je sva taktika Madriđana većim dijelom susreta, ali to se ovaj put nije pokazalo kao dobar potez.

U prvom poluvremenu Real Madrid je trebao do vodstva. Sjajnu priliku zapucao je Vinicius, Mbappe je postigao pogodak, ali on nije priznat zbog zaleđa i na odmor se otišlo s 0:0.

U drugom dijelu uslijedio je potop.

Realova obrana olako je ispadala i to je Robert Lewandowski kaznio u 54. i 56. minuti te odveo Barcu do vodstva 2:0.

Nevjerojatno je što je Lewandowski promašio u 66. minuti, bila je to najlakša situacija, čak i lakša od ovih kod pogodaka, dobio je loptu u 16 metara, gol je bio prazan, ali on je pogodio vratnicu.

Deset minuta kasnije Barca je stigla do trećeg gola, Lamine Yamal sjajnim udarcem pogodio je za 3:0 i tu je priči bio kraj.

Razbijeni Real u 84. minuti primio je novi pogodak, ovaj put odličnu formu potvrdio je Raphinha koji zabija za 4:0.

Luka Modrić ušao je u igru u 63. minuti i u tom razdoblju je pokušao napraviti nešto više i vratiti Real u igru. test