Marin Šotiček stavio točku na i u visokoj pobjedi Basela

Branimir Korać, HINA • subota, 26.10.2024.

Basel je odigrao sjajnu utakmicu u gostima kod Winterthura, postigao je čak šest pogodaka, a jedan od njih zabio je i Marin Šotiček...

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Marin Šotiček bio je strijelac šestog gola u 6:0 (3:0) gostujućoj pobjedi Basela protiv Winterthura u susretu 11. kola švicarskog prvenstva.

Igraj na utakmice švicarskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šotiček, koji je u igru ušao u 62. minuti pri vodstvu 5:0, postigao je posljednji gol na utakmici u 74. minuti. To mu je drugi ovosezonski pogodak.

Zvijezda večeri bio je švicarski veteran Xherdan Shaqiri koji je bio strijelac trećeg, ali i asistent za prvi, drugi i četvrti gol svoje momčadi. Asistirao je Kevinu Carlosu (9), Traoreu (25) i Baru (48), a zabio je u 34. minuti. Usto je Kapino u 58. bio strijelac autogola.

Basel je sada treći sa 19 bodova, dva manje od vodećeg Zuricha, a jedan manje od drugog Servettea koji imaju po utakmicu manje. Winterthur je zadnji sa sedam bodova. test