Zadar namučio Crvenu zvezdu i ispustio veliku prednost, težak poraz Cibone od Dubaija

Branimir Korać • nedjelja, 27.10.2024.

Sinoć su u ABA ligi u akciji bili Cibona i Zadar te su i jedni i drugi upisali poraz. Cibona je vrlo visoko poražena kod kuće od Dubaija dok je Zadar bio puno ravnopravniji protiv Crvene zvezde...

Zadrani su protiv višestruko skuplje Crvene zvezde odigrali dobru utakmicu, imali su priliku doći i do pobjede, ali nisu izdržali i zadržali visoku prednost do koje su došli u prvom poluvremenu te su gosti slavili s 84:77.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jusupovi igrači su fantastično otvorili utakmicu, dobili su prvu četvrtinu s 31:14, zatim je Mazalin ubacio za najviših 33:14 i sve je izgledao i više nego idealno za domaćina.

Međutim Zvezda je nakon toga ipak podigla razinu igre, uspjela je doći na samo poen zaostatka u završnici prvog poluvremena da bi se na odmor otišlo s 44:41 nakon novog ubačaja Mazalina.

Do sredine posljednje dionice nije bilo nekog posebnog odvajanja, ali nakon toga Zvezda ipak stvara razliku i Zadar više nije imao posjed za potpuni povratak.

Najbolji kod Zadra bili su Marko Ramljak s 19 poena i 11 skokova i Amar Gegić s 18 poena i pet asistencija. Kod Zvezde po 16 poena upisali su Codi Miller-McIntyre i Ognjen Dobrić.

Cibona je ugostila Dubai i nije se dobro provela, upisala je ružan poraz 102:74. Kadrovski s puno problema, bez Bundovića, Radovčića, Rogića, jednostavno nije imala šanse protiv raspoloženih gostiju.

Sve je bilo poznato već nakon prve dionice koju je Dubai dobio d 35:17, za razliku od Zvezde koja je u Zadru uspjela okrenuti veliki zaostatak, Cibona nema tu širinu i kvalitetu.

Dubai su predvodili Davis Bertans sa 17 poena i Jacorey Williams sa 16 poena. Kod Cibone Domagoj Vuković upisao je 16 poena i pet skokova, a Ivan Majcunić dodao je 12 poena. test