Lazio u završnici potvrdio pobjedu protiv Badeljeve Genoe

Petar Jenjić • nedjelja, 27.10.2024.

Odigrane su tri utakmice devetog kola talijanske Serie A. Lazio je na domaćem terenu slavio protiv Genoe, Monza i Venezia su remizirale, dok je podjela bodova viđena i na susretu Parme i Empolija...

Lazio se vratio prvenstvenim pobjedama na domaćem terenu protiv Genoe koja nije bila previsoka prepreka. Domaćin je slavio s 3:0.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lazio je poveo u 21. minuti kada je lijepo iskosa u suprotni kut pogodio Tijjani Noslin. Pobjedu Rimljana potvrdio je Pedro u 86. minuti, svojim četvrtim golom u posljednjih pet utakmica, a zatim i Mattia Vecino u zadnjem napadu na susretu.

Za gostujuću momčad Milan Badelj ušao je u igru u 62. minuti.

Mirko Marić nije igrao za Monzu koja je odigrala 2:2 na domaćem terenu protiv Venezije, a sva četiri pogotka vidjeli smo u prvom poluvremenu.

Venezia je do prednosti stigla u 15. minuti pogotkom Mikaela Ellertssona, a samo osam minuta kasnije domaćin je poravnao preko Georgiosa Kyriakopoulosa. Sjajno poluvrijeme nastavilo se u 39. minuti kada je Michael Svoboda zabio za 1:2, a na 2:2 je pet minuta kasnije izjednačio Milan Đurić.

Domaćin je u 80. minuti ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Warren Bondo. Četiri minute ranije zaradio je prvi. Ipak, do kraja nije bilo promjene rezultata.

Dvoboj Parme i Empolija završio je rezultatom 1:1. Gosti su vodili od 35. minute autogolom Woya Coulibalyja, dok je bod Parmi donio Gabriel Charpentier u 80. minuti. Nešto kasnije domaćin je mogao i do vodstva, ali Ange-Yoan Bonny nije realizirao kazneni udarac.