Serie A, 9. kolo, 27.10.2024, 18:00 h
Inter
Inter 4:4 Juventus
Juventus

Najbolja obrana Serie A primila četiri gola, ali nije izgubila u briljantnom derbiju!

Petar Jenjić • nedjelja, 27.10.2024.

Derbi utakmica devetog kola talijanske Serie A bila je zaista fenomenalna. Dvoboj Intera i Juventusa na San Siru završio je bez pobjednika, 4:4...

Veliki talijanski derbi između Intera i Juventusa opravdao je sva očekivanja. Iako je do ovog, devetog kola, Stara dama primila samo jedan gol, danas je četiri puta morala vaditi loptu iz svoje mreže, ali na koncu ipak nije izgubila.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Današnji domaćin je vodio s 1:0, Juventus je okrenuo na 1:2. Nerazzurri su nakon toga povezali čak tri pogotka, ali se za Juve ukazao Kenan Yildiz i donio mu bod.

Inter je poveo iz kaznenog udarca u 15. minuti, a siguran je izvođač bio Piotr Zielinski. Samo četiri minute kasnije Dušan Vlahović stigao je do prvog pogotka na San Siru.

Bila je to lijepa kombinacija Stare dame, Winston McKennie je proslijedio za srpskog napadača koji je iz blizine skreće u mrežu.

Potpuni preokret stigao je već u 27. minuti, još jedna dobra akcija gostiju, veliki posao napravio je Francisco Conceicao, odigrao za Timothyja Weaha, a Amerikanac poentirao s četiri metra u mrežu.

U 35. minuti Inter je poravnao rezultat, dupli pas Marcusa Thurama i Henriha Mhitarjana, a Armenac je krasnim prizemnim udarcem s 15 metara matirao protivničkog vratara. Tek što je lopta krenula s centra i Inter stigao u prvi napad, dobio je novi kazneni udarac. Zielinski je još jednom bio siguran s 11 metara.

Inter nije na tome stao i već u 50. minuti poentirao je za 4:2. Strijelac je bio Denzel Dumfries koji se najbolje snašao nakon jednog ubačaja iz kornera. Juventus se vratio u igru u 71. minuti kada je krasnim udarcem iskosa poentirao Kenan Yildiz.

U 82. minuti nastavila se prava golijada, a Juventus je zasluženo stigao do poravnanja. Ponovno je na pravom mjestu u pravo vrijeme bio Yildiz koji je snažno ljevicom matirao protivničkog vratara.

Ovakvih ishodom Inter je stigao na 18 bodova, Juventus ima jedan manje, dok je vodeći Napoli na 22 boda i sigurno trlja ruke. test