Odličan Buljević u porazu Mornara, Budućnost lako protiv Cedevite Olimpije

Petar Jenjić • nedjelja, 27.10.2024.

Odigrane su još tri utakmice šestog kola ABA lige. Igokea je slavila kod Mege, Budućnost kod Cedevite Olimpije, dok je Spartak Subotica nadigrala Mornar za koji je Lovro Buljević odigrao jako dobru utakmicu...

Igokea je slavila na gostovanju kod Mege sa 64:73 i tako stigla do svoje četvrte pobjede sezone. Time se s današnjim protivnikom izjednačila na ljestvici.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ognjen Stanković predvodio je goste s 13 poena, najbolji je kod Mege bio Bogoljub Marković sa 16 koševa i deset skokova. Andrija Jelavić ostao je na dva poena, sedam skokova i dvije asistencije za 25 minuta u igri.

Odličnu utakmicu odigrala je Budućnosti koja je na gostovanju kod Cedevite Olimpije upisala visoku pobjedu od 71:91 i tako stigla na omjer 5-1. Slovenska ekipa pala je na 2-4.

Nikola Tanasković bio je prvo ime Budućnosti s 19 poena, Mateo Drežnjak nije nastupio. Najbolji je kod Cedevite bio Devante Jones s 18 koševa.

Treću pobjedu sezone upisao je Spartak Subotica koji je pred domaćim navijačima bio bolji od Mornara. Konačnih 85:64 dovoljno govori o današnjoj razlici u kvaliteti.

Stefan Momirov ubacio je 17 koševa i skupio šest skokova, Rasir Bolton dodao je 14 poena u dresu pobjedničke momčadi.

Među najboljima je kod poraženih bio Lovro Buljević s 21 poenom i šest skokova za nešto manje od 32 minute u igri. Isti broj koševa dodao je Branden Jenkins.