Fiorentina 5:1 Roma
Roma

Jurićeva noćna mora u Firenci

Petar Jenjić • nedjelja, 27.10.2024.

Fiorentina je stigla do rutinske pobjede na domaćem terenu protiv Rome. Viole su glatko slavile protiv Jurićeve momčadi s visokih 5:1 i produžile pobjednički niz...

Posljednja utakmica dana u devetom kolu talijanske Serie A odigrana je u Firenci gdje s odličnom formom nastavlja Fiorentina koja je stigla do pete uzastopne pobjede u svim natjecanjima, dok za poraz ne zna u njih sedam.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danas je u goste stigla Roma koja je pod vodstvom Ivana Jurića produbila svoju rezultatsku krizu i tako ostala na jednom osvojenom bodu u zadnja tri odigrana prvenstvena kola. Fiorentina je slavila s visokih 4:1.

Viole su došle do prednosti već u devetoj minuti, poentirao je Moise Kean iskosa u suprotni kut na asistenciju Lucasa Beltrana. Nije dugo trebalo domaćinu za novi pogodak koji je stigao iz kaznenog udarca. U 17. minuti siguran izvođač bio je Beltran.

Već u 32. minuti Ivan Jurić napravio je dvije zamjene, a jedna od njih, Manu Kone, sedam minuta kasnije uzvratila je sjajnim pogotkom izvana za smanjenje zaostatka na 2:1.

Međutim, nije dugo tinjala nada Rome koja je već u 41. minuti primila još jedan zgoditak. Ponovno je zabio Moise Kean, a tim rezultatom otišlo se na predah.

Edoardo Bove cijelu karijeru proveo je u Romi, a ovog ljeta stigao u Fiorentinu za koju je upravo protiv bivšeg kluba postigao prvijenac ove sezone. Za 4:1 poentirao je u 52. minuti.

Mario Hermoso dobio je prvi žuti karton u 60., a zatim i drugi u 65. minuti te ostavio Romu s deset igrača na terenu. Potop Rome nastavio se i u 71. minuti, autogol zabio je Mats Hummels, samo četiri minute po ulasku u igru. test