Zagreb, utakmica 5. kola mini-lige košarkaša

CIBONA VIP: Vranković, Krstić 2 (1/5), Sesar 15 (5/11), Prkačin 20 (8/10), Giriček 20 (6/15), Marcelić 5 (2/3), Žurić, Šarlija, Nicević 2 (1/1), Alihodžić.

ZADAR: Komazec 26 (10/20), Stewart, Popović 2, Maloča 1 (0/2), Perinčić 5 (2/3), Krunić 9 (3/8), Ružić J., Ercegović, Ružić T. 13 (5/5), Rađa 5 (2/6).

Postotak šuta: Cibona VIP 23/50 (46%), Zadar 22/49 (45%)
Skokovi: Cibona VIP 32 (24+8), Zadar 24 (18+6)
Asistencije: Cibona VIP 8, Zadar 5
Osvojene lopte: Cibona VIP 5, Zadar 3
Izgubljene lopte: Cibona VIP 10, Zadar 9
Blokade: Cibona VIP 2, Zadar 4

Cibona VIP u pretposljednjem je kolu mini-lige pobijedila Zadar i napravila veliki korak prema pohodu na naslov prvaka. Ukoliko se Cibona VIP i Zadar sastanu u finalu prvenstva što je skoro pa 100 posto sigurno, "cibosi" u finalne dvoboje koji se igraju na tri dobivine utakmice ulaze sa vodstvom 1-0, te prednosti domaćeg terena u majstorici. Po prikazanoj igri obiju momčadi u ovom trenutku zaključak je da je Cibona VIP jača od Zadra.

Efektno zakucavanje Prkačina (Snimio: Dražen Patarčić)

Utakmica je počela dosta nervozno, pa tako na prvi koš čekamo do 2. minute kada Krstić dovodi Cibonu u vodstvo. Od tada na "pozornicu" nastupa Giriček koji sa 9 uzastopnih koševa dovodi Cibonu u vodstvo 11:5 u 5. minuti. U 7. minuti vrlo indisponirani i umorni Rađa zarađauje 3. osobnu pogrešku što je u velike poremetilo Zadrove planove. Cibona u 9. minuti ima +8 (16:8), a Tornado tada šalje porku svojim ljubimcima (Igrajte ped...) i kao da su se Zadrani malo "trznuli", pa u 14. minuti dolaze u prvo vodstvo na utakmici - 18:20. Ipak Cibona serijom 13:5 na odmor odlazi sa +4 - 31:27.

Komazec držao Zadrane u "igri" (Snimio: Dražen Patarčić)

U drugi dio bolje ulazi Zadar, te u 22. minuti vodi sa 31:32, no od tada kreću muke po Zadrane. Prkačin, Sesar i Giriček polako, ali sigurno pune zadarski koš i Cibona se sve više odvaja. U 25. je minuti +11 (43:32), u 29. +9 (48:39), kao i u zadnjoj minuti utakmice (61:52), no Zadrani iskorištavaju nekoncentraciju "cibosa" i na kraju smanjuju na -3 - 64:61.

Cibona je veliku prevagu imala u skakačkom dijelu gdje je savršeno odigrao Prkačin sa 15 skokova od čega 6 u napadu, dok je i Krstić sakupio 5 skokova.

Najbolji igrači utakmice sigurno su Nikša Prkačin (20 poena, 15 skokova) i Gordan Giriček (20 poena, 5 skokova), dok im se pridodao i Sesar sa 15 poena. Ključe poraza Zadra leži u činjenici da Dino Rađa jednostavno nije imao svoju večer ili je ponovno Neven Spahija postavio odličnu obrambenu taktiku za njega. Rađa je ubacio mizernih 5 poena uz 4 skoka. Zadar je u igri kroz cijelu utakmicu držao odlični Arijan Komazec sa 26 poena i 5 skokova, no sam nije mogao protiv razigrane Cibone.

IZJAVE:

Josip Sesar, Cibona VIP: "Ja sam prije utakmice izjavio da ako danas dobijemo da smo 80 posto prvaci. Mi u finalu osim prednosti od 1-0 i domaćeg parketa imamo i vrlo bitnu psihološku prednost.

Davor Marcelić, Cibona VIP: "Ključ pobjede bila je naša odlična obrana, te naš veći izbor igrača. Zadnjih 10 minuta oni su totalno ostali bez snage, pa su šetali po terenu. Ova prednost u finalu je vrlo bitna, no još ništa nije riješeno jer razlika između ove dvije ekipe nije velika."

Darko Krunić, Zadar: "Mi se očito nismo digli u formi kao što pričamo. Obranu smo malo podigli, ali to još uvijek nije igra koju mi možemo pružati. Do finala se moramo osvježiti i igrati puno bolje. Još imamo 2 prilike u Zagrebu. Pobijedimo li jednu finalnu utakmicu u Zagrebu, majstorica se igra u Zadru, tako da još imamo prilike jer dok ima natjecanja ima i nade."