Liga Prvaka: Valencia na pragu finala

Marko Breljak • srijeda, 03.05.2000.

Valencia - Barcelona 4:1

Stadion Mestalla dočekao je, sav u bijelom i ispunjen do posljednjeg mjesta, svoje ljubimca u nadi da mogu iznenaditi još jednu veliku europsku ekipu. Da misle ozbiljno igrači Valencie potvrdili su već u 10. minuti, kada se nakon jedne gužve u šesnaestercu najbolje snašao Angulo te doveo Valenciu u vodstvo od 1:0.

Igralo se otvoreno sa obje strane, a u 12. minuti Rivaldo je, nakon poklona obrane domaćih, promašio prigodu prvog dijela za Katalonce. S druge strane Lopez pogađa u 25. minuti vratnicu. Igrači Valencie za promašaj su se kaznili sami. Zenden je u 27. minuti ubacio jedan centaršut, lopta je išla ravno prema Canizaresu, ali je Pellegrino uklizao te pogodio vlastitu mrežu. No izjednačujući pogodak kao da je dodatno motivirao momčad Hectora Cupera. Nakon gola još su više pritisnuli Barcelonu.

Upravo iz takvog jednog "presinga", u 43. minuti, oteli su loptu, koju je prihvatio Killy Gonzales i oštro ubacio pred Hespa, gdje je Angulo natrčao te pogotkom u delirij doveo domaće navijače. Do kraja poluvremena uspjeli su Andalužani još povećati vodstvo na 3:1. Pogodak je postigao Mendieta, smireno realiziravši jedanaesterac, nakon što je srušen Angulo.

U nastavku ista slika, igrači Valencie pritiskali su Katalonce uvijek kada su imali loptu, ne dozvoljavajući im da razviju svoju igru. Barcelona tako zahvaljujući fanatičnoj borbenosti domaćih, gotovo da i nije kreirala ozbiljniju prigodu. "Točku na i" jedne sjajne predstave na Mestalla stadionu postavlja u 90. minuti Lopez. Konačnih 4:1, Katalonci će teško dostići, a naročito kada se uzme u obzir da Valencia odlično igra u gostima, posebno na Nou Campu.

Taj gol Claudia Lopeza u posljednjoj minuti susreta, doveo je Valenciju u prednost od čak tri gola te im prije uzvrata vjerojatno osigurao ključnu prednost pred favoriziranom Barcelonom.