Unicaja na pragu iznenađenja, Mršić odlučio

Ivan Varat • četvrtak, 04.05.2000.

Mršić odlučio pobjednika

U španjolskoj ACB košarkaškoj ligi igrane su treće četvrtfinalne utakmice, a ponovno su veliko iznenađenje priredili košarkaši Unicaje Malage koji su pobijedili Barcelonu, te poveli sa 2-1. Unicaja je odigrala odlično prvo poluvrijeme protiv velikog favorita, te na odmor otišla sa +4 (32:28). U drugom dijelu Barca je odigrala odličnu obranu i povela sa 35:47, no Unicaja se vraća i 7 sekundi prije kraja vodi sa 54.52, ali tada De la Fuente iz slobodnih bacanja izjednačuje rezultat. Ipak pobjedu Unicaji donosi Veljko Mršić (30 minuta, 9 poena; šut 3-10, 3 skoka) nevjerojatnim košem u zadnjim trenucima utakmice za krajnjih 56:54. U četvrtak (danas) se igra i četvrta utakmica u Malagi u kojoj Unicaja ima veliku priliku izbaciti velike favorite iz Barcelone. Pobjedi li Unicaja Barcelonu proći će u polfinale, a to će biti veliko, veliko iznenađenje španjolskog prvenstva.

U ostalim utakmicama Real Madrid je sa 3-0 izbacio Canarias Telecom, te lako prošao u polufinale, isto kao i Adecco Estudiantes protiv Pamese iz Valencije, dok je Tau Ceramica pobijedila Caju San Fernadno i povela sa 2-1.