ZAGREB: Tomas 8 (1/2), Anzulović 7 (2/5), Miljković 2 (1/2), Tomasović, Mazique 28 (9/15), Perinčić 12 (4/6), Šarin 6 (3/6), Marinović, Vukičević 14 (5/8), Rimac 13 (4/7).

CIBONA VIP: Vranković 7 (3/6), Krstić 6 (2/3), Sesar 21 (6/9), Prkačin 4 (1/2), Giriček 33 (13/17), Marcelić 8 (2/2), Žurić 2 (1/2), Šarlija 4 (2/2), Nicević 6 (3/3), Alihodižić.

Postotak šuta: Zagreb 29/51 (57%), Cibona VIP 33/46 (72%)
Skokovi: Zagreb 13 (10+3), Cibona VIP 17 (14+3)
Osvojene lopte: Zagreb 11, Cibona VIP 6
Izgubljene lopte: Zagreb 10, Cibona VIP 14
Blokade: Zagreb -, Cibona VIP 1

Do kraja borbeno Mazique i Nicević (Snimio: Dražen Patarčić)

Cibona VIP je u šestom kolu minilige pobijedila domaću momčad Zagreba rezultatom 91:90. Cibona je gotovo cijelo vrijeme vodila, da bi se tek pred kraj utakmice Zagreb trgnuo i zaprijetio mogućim produžetkom ili čak pobijedom, no košarkaši Cibone su ipak uspijeli zadržati sve konce u svojim rukama.

Na početku je Zagreb poveo tricom Rimca, da bi ubrzo došlo do poravnanja (5:5). Do idućeg izjednačenja dolazi zakucavanjem Maziquea, što je jedna od boljih stvari na ovoj utakmici. Zbog prigovaranja sucu, trener Cibone Neven Spahija dobiva tehničku grešku. Nakon još nekoliko poravnanja (zadnje je bilo pri rezultatu 13:13), Cibona tricom Krstića definitivno prelazi u vodstvo (15:16), koje uspijeva zadržati sve do kraja utakmice. Razlika se sve više povećava, te Cibona šest minuta prije kraja poluvremena vodi s 12 koševa prednosti (25:37). No razlika se ipak smanjuje tako da pola minute prije kraja rezultat iznosi 40:44, što je i konačni rezultat, jer nakon time-outa Zagreba, Krstić promašuje dva slobodna bacanja (što je pomalo neobično), a ni Spahijino pozivanja minute odmora tri sekunde prije kraja ne pomaže pri promjeni rezultata. U prvom poluvremenu kod Zagreba se istaknuo Mazique sa 12 koševa , a od Ciboninih igrača Giriček (17 koševa).

Prkačin uspješniji od Anzulovića (Snimio: Dražen Patarčić)

U drugom poluvremenu Cibona 14. minuta prije kraja ponovo vodi 12 razlike (46:58). Nakon nesportske greške Prkačina, Zagreb ubrzo smanjuje vodstvo gostiju na polovicu (55:61). Sesar pri rezultatu 57:68 otvara plejadu trica s jedne i druge strane, a nakon zakucavanja Žurića (ujedno i jedinog njegovog koša na utakmici), Cibona vodi 72:81. Nekoliko minuta prije kraja trica Perinčića ponovo vraća Zagreb u igru, koli dolazi na samo četiri koša zaostakta (81:85). Nakon što Giriček pogađa oba slobodna bacanja, Anzulović gubi loptu, no Zagrebu još ipak ostaje nada zbog Krstićeve osobne greške u napadu, koju mu je ujedno bila i peta osobna. Pola minute prije kraja Maziqueovim košom Zagreb se sve više približava Ciboni (85:87). Perinčić radi osobnu nad Sesarom koji promašuje jedno slobodno bacanje (85:88), nakon čega Anzulović pogađa oba (87:88) i 12 sekundi prije kraja dovodi Zagreb u mogućnost za pobijedu. Cibona dolazi do rezultata 87:91, a trica sa zvukom sirene ipak ne spašava domaću momčad.

Mazique sa 28 (1/3 za tricu), Rimac sa 13 (3/5 za tricu) i Perinčić 12 koševa (3/4 za tricu) istaknuli su se u redovima Zagreba, a Cibonini najbolji strijelci bili su Giriček sa 33 (3/5 za tricu) i Sesar sa 21 košem (5/7 za tricu).

IZJAVE TRENERA:
Neven Spahija, Cibona VIP : “Ova utakmica odraz je naše mentalne potrošnje utakmice sa Zadrom. Defanzivna igra protiv pokretljivih centara umalo se pokazala vrlo neugodnom. Zagreb je momčad može dobiti svakoga te ima vrlo kompleksnu napadačku igru. Nikome ništa ne zamjeram jer je teško držati 100%- tnu koncentraciju.”

Željko Poljak, Zagreb : “Čestitam pobjednicima, no ipak mislim da smo i mi mogli dobiti ovu utakmicu. Igrali smo protiv objektivno jače momčadi. Predugo nam je trebalo da se trgnemo, no ja sam ipak zadovoljan igrom, samo je šteta što igrači nisu dobili nagradu za svoj trud u obliku pobijede.”