Hajduk osigurao Ligu prvaka, Dinamo titulu

Goran Štimec • subota, 06.05.2000.

Vrlo dobar Cvitanović u duelu s Matulovićem (dp)

Dva kola prije kraja prvenstvene utrke Hajduk je pobjedom nad Osijekom pred praznim Poljudom osigurao nastup u kvalifikacijama Lige prvaka sljedeće sezone. Jedini pogodak autogol je Ive Ergovića u 23. minuti. Dinamo je na Maksimiru pobijedio Rijeku 2:0 (strijelci I. Cvitanović i Mujčin), čime je otvorio mogućnost Slaven Belupu da pobjedom nad Zagrebom dohvati četvrtu poziciju. Koprivničani nisu propustili priliku, Jurčec je sa svoja dva pogotka, u 19. i 88. minuti, nastavio niz Slavena bez poraza. U sljedećem kolu na Kantridi će se sučeliti baš Rijeka i Slaven, sada dva jedina konkurenta za tu četvrtu poziciju, koja vodi u Kup Uefe.

Na začelju je ponovo gužva. Hrvatski dragovoljac je pobjedom nas Cibalijom 2:1 (Čalo u 13., Katulić u 17.; Tkalčević u 29.) iskočio ispred Šibenika, koji je izgubio u Vukovaru s 2:1 (Bojko u 12., Vuka u 36.; Vuković u 31.), a Istra je istim rezultatom uzela bodove Varteksu usred Varaždina golovima Rakovića i Fatorića, dok je strijelac za domaćine bio Karić iz jedanaesterca. Prvoligaši nastavljaju natjecanje već u utorak, dok će se prvenstvo, možda najružnije i najlošije dosad, zaključiti u subotu.