Varteks - Istra: Puljani uzvratili za poraz

Varteks - Istra 1:2 (1:1)

Mjesto: Varaždin, stadion Varteksa
Gledatelja: 1000
Suci: Željko Širić (Osijek), Matija Strugačevac (Belišće), Drago Huis (Belišće) i Pero Radić (Rijeka).
Strijelci: 1:0 - Karić (20, 11m, Balajić), 1:1 - Raković (21), 1:2 - Fatorić (62).

Varteks: Solomun 6, Madunović 5.5, Hrman 5.5, Sinani 5 (od 46. Golubica 5.5), Balajić 6, Posavec 5.5, Kovač 5.5, Težački 5.5, Karić 6, Sabolčki 5.5 (od 46. Režić 6), Kastel 5.5 (od 72. Horvat -). Trener: Branko Janžek.

Istra: Modrušan 6, Bernobić 6, Dobrić 5.5, Ugrčić 6, Raković 6.5 (od 67. Ostović -), Živković 5.5, Fatorić 7, Džokić 6 (od 76. Androšić -), Božac 5.5, Nosek 6, Momčilovski 6. Trener: Rajko Magić.

Žuti kartoni: Sinani (8) i Karić (85) za Varteks; Bernobić (4), Dobrić (19) i Raković (23) za Istru.
Crveni kartoni: -

Igrači Istre uzvratili su Varaždincima za poraz od 0:2 na domaćem terenu u prvom susretu ovog proljeća. Danas su u Varaždinu prikazali jednu otvorenu igru, gotovo neočekivanu, i zasluženo odnijeli sva tri boda.

Gledatelja se na tribinama okupilo tek nešto manje od 1000, no među njima valja izdvojiti grupu Varaždinaca koja je, izgleda, odlučila poslužiti kao antipod primjer ostalim navijačkim skupinama i hordama koje u posljednje vrijeme "haraju" Hrvatskom. Dečki su napravili svoj šou na tribinama, svjesno pretvorivši vlastito navijanju u parodiju navijanja - navijali su i za jednu i za drugu momčad, na kraju pozdravili i Istrinu pobjedu, ali i Varteksov poraz...

Sama utakmica nije bila za pamćenje, niti se u njoj moglo previše uživati. Zapravo, već dugo nije na Varteksovom stadionu bilo oku lijepe utakmice, no slična je situacija i na ostalim hrvatskim stadionima.

Dugo nismo ništa zapisali u novinarski blokić. U početku nam je pažnju privukao tek Sinani nakon pokušaja iznuđivanja jedanaesterca. No, privukao je pažnju i sucu Širiću, koji ga je nagradio kartonom.

Prvu veliku priliku imali su gosti. Nakon centaršuta slijeva u odličnoj prilici pred Solomunom našao se Momčilovoski na drugoj vratnici, ali varaždinski vratar padom u noge izbija loptu.

1:0 - Par minuta kasnije u šesnaetercu gostiju Dobrić je prignječio u tom razdoblju zapaženog Balajića. Varteksov igrač je završio na zemlji, a sudac Širić pokazuje na bijelu točku i još žuti karton Dobriću. Prigovora nije bilo. Karić izvodi kazneni udarac, puca u lijevu stranu Modrušana, vratar Istre bio je blizu lopte, ali je ona ipak prešla preko ruke...

1:1 - Nakon što se krenulo s centra, gosti su odmhah poravnali. Raković je uzeo loptu na 30-ak metara od gola, došetao se i prošetao kroz Varteksovu, a nakon takovog prodora završni čin matiranja Solomuna bio je više nego jednostavan. Bila je to 21. minuta.

Do kraja poluvremena nekakvim polupokušajima istakli su se Hrman iz slobodnjaka za Varteks, a za Istru Nosek i Fatorić, prvi s nekih 20-ak metara, a drugi iz slobodnog udarca. Sve je bilo - bezopasno. Tek je potkraj poluvremena Posavec zdesna ubacio loptu za Karića, koji na 6-7 metara od vratiju puca - pored njih!

Drugo poluvrijeme donijelo je dvije izmjene u Varteksu, ali bolju igru nije. U 48. minuti je iz daljine pokušao Balajić, Modrušan je vrhovima prstiju izbio u korner. Nešto kasnije pokušao je i Golubica, no prave opasnosti nije bilo.

1:2 - A onda je uslijedio šok za domaćine. Opet je bilo propuha u domaćoj obrani, Fatorić je odlično iza sebe ostavio sve igrače, ušao slijeva iskosa u šesnaesterac, i onda odličnim snažnim, oštrim i preciznim udarcem rasparao mrežu iza Solomunovih leđa.

Skandiranja s tribina ("Druuu-ga li-ga!") su se utišala, a momčad Varteksa se ponešto razbudila. Ipak, nije bilo akcije i prilike koja bi bila vrijedna spomena. Sve se svodilo na jalovo opsjedanje vratiju, bez ideje, bez kreacije. Takvo stanje stvari mogao je iskoristiti Ostović u jednoj polukontri. Lopta koju je uputio već je prošla ispod Solomuna, ali je mimoiša gol za nekoliko centimetara.

Kraj. Varteks ostaje beš još tri boda, mučna sezona je pri kraju, ovi bodovi i ne bi puno pomogli. Zato su puno značili Istranima, koji se bore za bijeg sa začelja. Danas su iz Varaždina ispraćeni pljeskom jer - bili su bolji.