Vukovar - Šibenik: I u Gradu heroju upad u teren

Suci: Slavko Čulina (Zagreb), Josip Novko (Varaždin) i Ivica Metličić (Split)
Strijelci: 1:0 - Bojko (12), 1:1 - Vuković (21), 2:1 Marijan Vuka (36)

Vukovar 91: Balić 6.5, Tokić 5.5, Knezović 6.5, Jozinović 6, Milić 6, Sesar 6.5, Vuka 6.5, Jerković 6.5 (od 87. Živković -), Bojko 6.5, Bijelić 6.5, Zela 5.5 (od 56. Prce 6).

Šibenik: Bulat 6, Antolić 5.5, Mrzlečki 5.5, Budanović 6 (od 75. Marasović-), Karabeg 6(od 68. Kartelo -), Vuković 6.5, Vincelj 5.5, Bakula 6, Milas 5.5, Kovačić 5.5 (od 61. Matas 5), Kovačević 6.

Žuti kartoni: Živković (90) za Vukovar 91; Mrzlečki (58) za Šibenik.
Crveni kartoni: -

U dnevnom tisku izašla je informacija kako je utakmica u Borovu naselju utakmica visokog rizika. Normalno, nitko to nije shvatio ozbiljno uzevši u obzir nizak prosjek posjećenosti vukovarskom prvoligašu. No, ipak smo mi novinari, koji su izvještavali iz Vukovara, ispali naivni.

Uz prisutnih 350 gledatelja uspjelo je doći do sukoba domaćih i gostujućih navijača, ako uopće i postoje domaći navijači, pošto nisu službeno registrirani pod niti jednim imenom. U drugom dijelu na zapadnu tribinu dolaze dvojica mladića, pripadnici Funcuta, no policija nije reagirala (a trebala je!) jer su "zabavljali" publiku svojim ponašanjem.

Ali kada je službeni spiker u 64. minuti rekao rezultat iz Varaždina gdje je Istra vodila 2:1, razočaran onim što je čuo, jedan navijač baca limenku piva prema domaćem treneru Mladini. Nato reagiraju trojica-četvorica domaćih navijača i rukama se obračunavaju s navijačem Šibenika. U to vrijeme drugi je navijač gostiju uletio u teren, te se nije mogao odlučiti na koga će nasrnuti. I dok je trčao prema Vukovarovom vrataru Baliću, redarska služba ga je neutralizirala.

Sve to vrijeme policija je bila pasivni promatrač, a kada su krenuli reagirati ispali su veoma naivni, što je blaga riječ za "ove" ljude.

No, vratimo se utakmici. Od zanimljivih lica na stadionu bio je Tomislav Radić, bivši trener Cibalije i Otoka, koji sada obavlja dužnost sportskog direktora trećeligaša Kamen-Ingrada. Uz već spomenute Funcute iz Šibenika, došla je i "ekipa" iz Zagreba, te Županje (?).

Domaći sastav bio je osakaćen što sudačkim "procjenama", što ozljedama. Trener Mladina nije mogao računati na sedmoricu standardnih igrača.

Prvu akciju na utakmici imali su gosti, koji su već u sedmoj minuti zaprijetili preko razigranog Klaudija Vukovića. Vuković se oslobodio agilne vukovarske obrane i iz okreta sa 17 metara pucao pored gola.

Od te 7. minute, pa do 9. minute, pomoćni sudac Novko "vidi" dva nepostojeća zaleđa Vukovara, gdje je Zela bio u izglednoj prilici da postigne zgoditak. Zbog toga je pobrao brojne zvižduke s tribina i reakciju s domaće klupe.

U 12. minuti Bijelić daje dubinsku loptu za Bojka, koji s lakoćom postiže zgoditak. U ovoj akciji iz naše pozicije činilo se da je zaleđe, no uplašeni Novko nije dignuo zastavicu više od pasa, već ju je naglo spustio.

Igrao se brz i tečan nogomet, tako da bi teško bilo govoriti o nekim klasičnim kontrama jer su igrači obje momčadi hitale neprekidno u tom početku od jednog kraja igrališta na drugi.

Tako je i u gostujućem petercu u 21. minuti primio loptu okrenut leđima golu, "slomio" Jozinovića, te u bliži kut Balićeva gola poslao loptu.

No, već u 36. minuti domaćini dolaze u novo vodstvo. Knezović je s desne strane centrirao za Marijana Vuku, koji se nalazio na drugoj vratnici, te s lakoćom glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu od cijele utakmice dogodila se već spomenuta situacija, a igra se primirila, te su obje momčadi čekale u zasjedi. Mogao je Živković u 94. minuti dati zgoditak, no mislimo da se nitko od domaćih navijača ne ljuti na ovaj konačni rezultat. Tako vukovarski brod i dalje plovi, no ovaj put prema susjedu Cibaliji, gdje Vukovarcima igra samo pobjeda.