Dragovoljci do važnih bodova preko Cibalije

Goran Klarić • nedjelja, 07.05.2000.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - CIBALIA 2:1

ZAPREŠIČ - Stadion NK Zaprešić, gledatelja 400, vrijeme i teren odlični. Sudac Vukić (Rijeka).
Strijelci: 1:0 - Čalo (14), 2:0 - Katulić (18), 2:1 - Tkalčević (30)

H. DRAGOVOLJAC: Čavlina 5, Đolonga 5.5, Poleti 5,5, Andračić 5,5 (od 76 Gudelj), Jurić 6, Miletić 5,5, Petričević 6, Gulić 7 (od 67 min. Puljić 5,5), Čalo 5,5, Bodul 5,5 (od 59 min. Lalić), Katulić 7.
CIBALIA: Perić 5.5, Dabro 5.5, Čutura 5,5, Tkalčević 6, Leutar 5.5 (od 45 min. Joldić), Pernar 5,5, Maroslavac 6, Meštrović 6, Bošnjak 5.5, Jurić 5.5 (od 45 min. Križanović), Grgić 5,5 (od 59 min Pavličić).

Hrvatski je Dragovoljac došao do tri boda u prvih dvadesetak minuta utakmice. Popodnevni susret 31. kola prve HNL, između Dragovoljca i Cibalije, pružio nam je dobru priliku za sunčanje i mogučnost da uživo pogledamo tri koliko-toliko zanimljiva gola.

U utakmicu su zagrepčani ušli puno agresivnije nego njihovi protivnici. Trojac Katulić, Gulić, Petričević konstantno je probijao srednji red i obranu Vinkovčana po desnoj strani. Na lijepi ubačaj iz kuta, ujedno i prvi, Čalo je u petercu bio najviši u udarcu glavom, i već u 14. minuti dragovoljci vode sa 1:0.

Samo nekoliko minuta kasnije vratar Vinkovčana istrčava na jednu bezazlenu loptu, no sudac Vukić ocjenjuje da je Perić u trenutku hvatanja lopte rukom, bio izvan svog 16-terca te dosuđuje indirekt za Dragovoljac. Bodul upučuje loptu prema Katuliću koji je na iznenađenje svih tijelom posprema iza leđa Perića - 2:0! Nakon toga igra se svela na prostor ispred gola Vinkovčana. U 29. minuti u jednoj od polukontri igrača Cibalija, Katulić griješi, skrivio je slobodan udarac za protivnike. Meštrović tuče s 30-tak metara u lijevi kut gola vratara Čavline, koji šlampavo brani, te tako ostavlja zicer Tkalčeviću, koji ga i iskorištava, zakucavši glavom loptu u mrežu za konačnih 2:1. Ostatak igre u prvom poluvremenu sveo se uglavnom na polovicu Vinkovčana, i to stalnim probijanjem desne strane, na kojoj je Gulić odigrao vrlo požrtvovno.

U drugu polovicu igre, obje momčadi ušle su puno agresivnije, no Hrvatski dragovoljac je i dalje držao premoć. Čalo u 80. minuti tuče direktno u vratara, Lalić u 82. na prvoj vratnici dočekuje ubačaj iz kuta, ali loptu šalje pored same vratnice.

Hrvatski Dragovoljac je uzeo vrijedna tri boda, skočio mjesto iznad šibenika, a u utorak ide u goste zagrebašima u Kranjčevičevoj.

Izjave
Srećko Lušić, trener Cibalije:
"Odigrali smo solidno, mislim da smo prva dva pogotka primili jako jeftino, nakon toga pokušali smo se dići, smanjili smo na 1:2, išli na izjednačenje ili pobjedu, no nismo uspjeli protiv danas dobrog Hrvatskog Dragovoljca kojem čestitam na pobjedi."

Milivoj Bračun, trener Hrvatskog dragovoljca:
"Za nas je ovo bila vrlo teška utakmica, u borbi za opstanak nije toliko važna kvaliteta koliko borbenost i htijenje, moji igrači su to danas imali i pobijedili, mi ovisimo sami o sebi i to mi je drago. Utakmica u Kranjčevićevoj će nam biti lakša nego protiv Rijeke koja će biti "pod mus", no protiv Zagreba možemo samo dobiti, nemamo što izgubiti".