Prekinut niz Lakersa, Kukoč 10 koševa

Ivan Varat • petak, 17.03.2000.

Washington Wizardsi su pobijedili LA Lakerse u svom MCI Centeru, te tako prekinuli niz od 20 uzastopnih pobjeda Lakersa. Gubili su Lakersi sa 19 razlike na kraju prvog poluvremena (64:45), no osam minuta prije kraja uspijeli su doći do 85:85, ali dalje nisu mogli. Najbolji kod domaćina bio je Mitch Richmond sa 32 koša, dok je Howard postigao 14, Murray 12, te King 10 koševa. U redovima Lakersa O’Neal je postigao 40 koševa uz 12 skokova, Rice 22, te Horry 12 koševa. Bryant je ostao na mizernih 7 koševa.

Philadelphia 76-ersi izgubili su u American Airlines Areni od Miami Heata. 76-ersi nisu ništa mogli bez najboljeg strijelca lige Allan Iversona koji je dobio kaznu neigranja od trenera Larrya Browna zbog ponovnog propuštanja treninga zbog naovodne ozljede ramena. Miami su do pobjede doveli ’Zo’ Mourning sa 21 košem i 8 skokova, te Tim Hardaway sa 18 koševa, 14 asistencija i 9 skokova. Bowen je postigao 16, te Mashburn 13 koševa. Kod Philadelphie Ratliff je postigao 20, McKie 14, te Geiger 10 koševa. Toni Kukoč igrao je 29 minuta i postigao 10 koševa (5:16), te ostvario 3 skoka i 6 asistencija.

Dallas Mavericksi napravili su iznenađenje pobijedivši San Antonio Spurse predvođeni Erickom Stricklandom sa 26 koševa. Bruno Šundov je igrao 3 minute, te je ostao bez koša (0:1) i ostvario jednu izgubljenu loptu.

Timberwolvesi su do pobjede protiv Blazersa došli zahvaljujući raspoloženom Terrellu Brandonu sa 25 koševa, te Garnettu sa 17 koševa, 12 skokova i 8 asistencija.

Svi rezultati: Washington - LA Lakers 109:102, Cleveland - Utah 86:107, Miami - Philadelphia 92:77, Milwaukee - Houston 106:96, San Antonio - Dallas 88:110, Portland - Minnesota 92:96, Seattle - Vancouver 117:103.