Split CO - Zadar: Zadrani lako do finala

Split, polufinale doigravanja za košarkaše
Mala dvorana na Gripama, 1500 gledatelja
CROATIA OSIGURANJE Split - ZADAR - 66:78 (39:47)
Suci: Dožai (Zagreb) i Radović (Dubrovnik)

SPLIT CO: Subotić 5 (2-2), Tomeljak 5 (1-2), Vujčić 14 (5-10), Žižić 4 (2-6), Zemljić 11 (4-9), Lovrić, Poljak 15 (4-7), Tvrdić 10 (2-9), Mimica, Badžim 2 (1-4)

ZADAR: Komazec 6 (2-7), Stewart 12 (5-9), Popović 5 (2-4), Maloča 2 (1-1), Perinčić (0-1), Krunić (0-1), J.Ružić 12 (4-8), Ercegović 11 (3-4), T.Ružić 4 (1-3), Rađa 26 (8-12)

Postotak šuta: Split CO 21-49 (43%), Zadar 26-50 (52%)
Skokovi: Split CO 21 (14-7), Zadar 29 (23-6)
Asistencije: Split CO 5, Zadar 13
Osvojene lopte: Split CO 11, Zadar 13
Izgubljene lopte: Split CO 15, Zadar 14
Blokade: Split CO 3, Zadar 3

Zadrani su uspjeli ostvariti ono što su zacrtali - iz trokoraka su se plasirali u finale, gdje će se susresti sa Cibonom VIP. Splitska momčad ni u šestom međusobnom ogledu ove sezone nije uspjela poraziti svoje sjeverne susjede, a na Gripama će biti najzadovoljniji što je ova sezone konačno arhivirana. Trenutno su mali izgledi da bi i sljedeća mogla biti išta veselija...

Zadrani su utakmicu otvorili uraganski, već u 6. minuti na semaforu je svijetililo 6:22. Ipak, Splićani su do kraja poluvremena ipak uspjeli “izgristi” prednost, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Jošku Poljaku koji je u prvih 20 minuta ubacio 15 koševa. U 16. minuti “žuti” su stigli na 33:35, no to je bilo sve - Zadrani su već na kraju prvog dijela imali uvjerljivih 39:47.

U drugom poluvremenu dosadu je razbijao tek zadarski Tornado, koji je često prozivao jednu atraktivnu plavušu na susjednoj tribini i pjevao joj ljubavne pjesmuljke. Zadarska prednost kretala se u granicama od 7 do 10 poena, a Poljakova peta osobna već u drugoj minuti nastavka otklonila je i posljednju nadu u mogući zaplet. Dino Rađa i Jurica Ružić rutinski su držali domaćine na pristojnom odstojanju, raspoložen je bio i Scott Stewart, dok je Arijan Komazec svoj loš pucački učinak nadoknadio sa po 5 skokova i asistencija, te 4 osvojene lopte. Kod Splićana, nakon Poljakovog izlaska nije bilo raspoloženog igrača, sve se svodilo uglavnom na individualne pokušaje popravljanja statističkih podataka. u 35. minuti gosti su ponovno dosegli najveću prednost, bilo je 55:71, što je na kraju donijelo konačnih 66:78, za mirnih 3:0.

Petar Bezelj, trener Split CO-a: ”Čestitam Buriću i Zadru na prolasku i želim im puno sreće u finalu. Utakmicu smo otvorili loše, a kad smo se vratili u utakmicu - moja momčad je odigrala neodgovorno. Žao mi je što nismo skinuli nijedan skalp ove sezone ni Cibone ni Zadra, ali realno je Zadar puno kvalitetnija momčad od nas”.

Ivica Burić, trener Zadra: ”Prošli smo iz trokoraka, vrlo je bitno da imamo nekoliko dana da se još malo odmorimo i pripremimo na iscrpljujuće finale. Cibona jest u prednosti, ali sve se može okrenuti samo u jednoj utakmici. U finalu će svaki igrač morati dati i više od maksimuma, vratili smo se iz male krize i optimist sam”.