Splićanima pobjeda na Savi i startna "jedinica"

Mladost HPB – Splitska banka 7-6 (1-3, 3-2, 2-1, 0-1)

Suci: Brala (Rijeka) i Stampalija (Šibenik)

Mladost HPB: Vićan, Padovan, D. Kobesčak, Herceg 1, Komadina, Štritof, Glavan, Benić 1, Perčinić, Bukić 2, Varga 1, V. Kobeščak, Primorac 1
Splitska banka: Škloneković, Đogas 1, Trumbić, Jaić, Burburan, Polačik 1, Šarić, Nagy 1, Vegar 1 (1), Barač 2, Kunac, Letica 1, Oreb, Vrdoljak.

Obrane: Mladost HPB 7 (Vićan 7); Splitska banka 11 (Škloneković 11)
Igrač više: Mladost HPB 12 (3); Splitska banka 12 (4)
Četverci: Mladost HPB 1 (0); Splitska banka 1(1)

U derbiju posljednjeg kola vaterpolskog prvenstva Splitska banka je u Zagrebu pobijedila Mladost HPB 7-6 (1-3, 3-2, 2-1, 0-1) i osigurala prvo mjesto na tablici. Splitska banka je tijekom cijele utakmice bila bolja momčad te je odličnom igrom u obrani koju je predvodio odlični Siniša Skloneković (11 obrana) potpuno zaustavila napad Mladosti.

Mladostaši su nakon odlične igre u Dubrovniku nastavili s oscilacijama u igri koje traju cijelu sezonu te su odigrali vrlo slabu utakmicu. Prije svega u igri Mladosti nije funkcionirala igra s igračem više (od 12 prilika iskoristili su samo 3), dok je obrana i danas bila bolji dio momčadi. Splićani su bolje odigrali prvu četvrtinu koju su dobili 3-1 i u kojoj su potpuno nadigrali žapce. U drugoj i trećoj četvrtini Mladost je bila bolja, ali niti jednom nije uspjela povesti, a uz to je i Hrvoje Herceg krajem druge četvrtine promasio četverac. Krajem treće četvrtine pogotkom Hercega Mladost izjednačuje na 6-6 i pred nama je bila uzbudljiva posljednja četvrtina. Ipak u tom djelu igre vidjeli smo samo jedan pogodak i to onaj Romana Polačika koji je gostima donio vrijednu pobjedu.

Splićani bolje otplivali u bazenima Mladosti (Snimio: Dražen Patarčić)

Splitska banka je tako uspjela obraniti prvo mjesto s kojeg će krenuti u play-off koji počinje nakon europskog Final foura koji se igra sljedećeg vikenda u Bečeju. Uz prvo mjesto Splićanima je ova pobjeda sigurno dignula moral prije utakmice s Bečejom, dok Ozren Bonačić sigurno ne može biti zadovoljan s igrom svoje momčadi prije tog turnir na kojem će Mladost igrati s BVSC-om iz Budimpeste. Mladost je nakon ovog poraza treća na ljestvici te će se u polufinalu play-offa najvjerojatnije sastati s Jugom s time da će Dubrovčani imati prednost domaćeg plivalista u mogućoj trećoj utakmici.

Pred Splićanima je puno lakši zadatak jer će u polufinalu igrati protiv riječkog Primorja.

Na kraju zaželimo igračima i vodstvu oba kluba puno sreće u Bečeju i nadamo se da ćemo u Vojvodini gledati veliko hrvatsko finale Lige prvaka.