Cibalia - Šibenik: Slaba igra, visoka pobjeda

Hrvoje Niče • subota, 18.03.2000.

Cibalia-Šibenik 4:2(0:0)

Vinkovci- Stadion Cibalije. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Širić (Osijek). Pomoćnici: Josip Stipković (Zagreb), Miroslav Jedvaj (Susedgrad).

Cibalia: Perić 6, Čutura 6, Raguž 6 (od 57. J.Jurić 6), Tkalčević 6, Leutar 6, Pernar 6.5, M. Meštrović 6.5, G. Meštrović 7 (od 80. Tomislav Dabro -), Bošnjak 7.5, Maroslavac 6 (od 46. Pavličić 6), Bartolović 7. Trener: Srečko Lušić.

Šibenik: Slavica 6, Antolić 6, Mrzlečki 6, Budanović 5.5, Karabeg 5 (od 68. Marenzi 5), Vuković 6, Vincelj 5, Bakula 6, Milas 6 (od 86. Kartelo), Kovačić 5.5, Kovačević 5.5. Trener: Vjekoslav Lokica.

Strijelci: Bošnjak (52., 88.), Pernar (60), Bartolović (75) - Cibalia, Vuković (50), Mrzlečki (65) - Šibenik.

Žuti kartoni: Milas 31, Kovačević 90 (Šibenik).
Crveni kartoni: Vjekoslav Lokica (trener Šibenika).

U utakmici s puno golova, a malo igre za oči, Vinkovčani su više sretno, nego spretno došli do pobjede. Pobjeda od 4:2 svakom nogometnom znalcu puno govori, no kad se vidi kako se razvijao rezultat, onda to govori i o drugoj strani medalje. Sjetit ćete se kako je Ciblaia u zadnjem susretu nadvisila Šibenčane s visokih 3:0, no ipak je slabo igrala, za razliku od Šibenčana. Nešto se slično i danas dogodilo. Šibenik je igrao, a Cibalia davala golove.

U prvome dijelu igre nogometni ljubitelji, kojih je zbog lošeg vremena bilo veoma malo, nisu imali mnogo toga za vidjeti. Cibalia je imala svojih šansi, dok su Šibenčani u kontrama mogli i puno više postići.

U drugom poluvremenu došlo je do onoga zbog čega gledatelji i dolaze na utakmice, do velikog broja zgoditaka, njih čak šest. Poveli su Šibenčani preko Klaudija Vukovića u 50. minuti. U tom trenutku činilo se da će bodovi put Jadrana, s obzirom na lošu igru Vinkovčana.

No do preokreta dolazi u pedesetim minutama igre. Prvo je Bošnjak izjednačio, da bi Cibalia preko Pernara povela nakon što je G. Meštrović odlično izveo udarac iz kuta, a vinkovački stoper s osam metara matirao nemoćnog Slavicu.

U međuvremenu je sudac Širić isključio trenera Šibenika Vjekoslava Lokicu zbog riječi koje mu je ovaj uputio na račun suđenja.

Vinkovački navijači su očekivali totalni slom Šibenčana, no neugodno iznenađenje dolazi u 65. minuti. Korner je izveo Vuković s lijeve strane, a Alen Mrzlečki posprema loptu u mrežu za 2:2. Šibenčani su pružali otpor sve do 75. minute kada je Bartolović povisio rezultat na 3:2, da bi Bošnjak u 88. minuti potvrdio zašto ga traži Barcelona.

Na kraju je sve dobro i završilo za Cibaliju, s obzirom da su uknjižena nova tri boda, no ovakvom igrom Vinkovčani će teško za tri dana proći Osijek u Kupu.

Izjave nakon utakmice

Zvonimir Vidačak, predstavnik Šibenika: "Ovo je sramotno. Sva čast sucima Širiću i Stipkoviću, no pomoćni sudac Jedvaj nas je drastično oštetio. Pa Bošnjak je kod prvog gola bio metra u zaleđu na njegovoj strani, no on nije ništa signalizirao. Ovo nam se nije događalo ni u Bihaću za vrijeme "yu-lige". On doslavce krade kruh iz usta ovim momcima i to sve slobodno zapišite."

Vjekoslav Lokica, trener Šibneika: "Mogu samo reći da ja sucu nisam rekao ni "a" zbog suđenja, no on je mene isključio..."

Srećko Lušić, trener Cibalije: "Čestitao bih objema momčadima na dobroj igri. Mi smo danas zasluženo pobijedili, premda nas je ružno vrijeme malo sputavalo. Ova pobjeda nam je bitna radi samopouzdanja pred utakmicu u Osijeku.