Suci: Kovačić (Križevci), Novosel (Vrbovec), Huis (Bjelovar), Strunje (Split)

NK Dinamo: Ladić 5,5, Tokić 5,5, Sedloski 5, Šabić 5 (46. Kozniku 5,5), Prosinečki 5 (69. Krznar 5,5), Mikić 6, Pilipović 5 ( 69. Bazina 5,5), M. Cvitanović 5,5 , I. Cvitanović 5, Tomas 5,5, Bišćan 6. Trener: Marijan Vlak.

NK Varteks: Solomun 6, Kristić 5,5, Madunović 5,5, Dalić 5,5 (46. Dobi 5,5), Posavec 5,5, Težački 6, Mukaj 6, Karič – (Balajić 19, 5,5 ), Sabolčki 6, Kastel 5 (Sinani 5,5), Borović. Trener: Luka Bonačić

NK Dinamo: Sedloski (24, 41), Biščan (86), Pilipović (27)
NK Varteks: Težački (45), Posavec (49), Madunović (57), Dobi (72)
Crveni kartoni:
NK Dinamo: Sedloski (41), I. Cvitanović (45)

Audio: Prosinečki: "Neke situacije se ne bi smjele dešavati"

Po sunčano i prohladnom vremenu te pred više praznim nego punim tribinama Dinamo i Varteks krenuli su u treći krug ovogodišnjeg prvenstva. Nakon izostanka, u Rijeci, u momčad Dinama vratili su se Prosinečki i Igor Cvitanović dok je Mihael Mikić dobio priliku, ali na desnom boku. Od povratka imena na sjeveru redoviti su Bad Blue Boysi koji svojim navijanjem daju odličnu podršku svojim miljenicima. Na suprotnoj tribini pedesetak White Stonesa pokušalo je na trenutke parirati Boysima, međutim s obzirom na znatno manji broj to im nije uspijevalo.

Prvu priliku imali domaći, u drugoj minuti, nakon što je korner izveo Prosinečki, a vratar nespretno reagirao, međutim u sredini nije bilo domaćih igrača koji bi loptu pospremio iz Solomunovih leđa. Nekoliko minuta kasnije Igor Biščan je s 20-ak metara snažnim udarcem pokušao iznenaditi Solomuna, ali pogodio je samo vratnicu. Igra se u tim trenucima odvijala na sredini terena s time da je Dinamo ima više loptu u nogama. U tom dijelu utakmice najbolju je priliku propustio I.Cvitanović u 18. minuti kad izbivši sam pred Solomuna nije uspio dovesti domaće u vodstvo.

Odmah nakon toga Luka Bonačić bio je prisiljen napraviti prvu izmjenu. Iz igre je izašao do tog trenutka najbolji Varteksovac, Karić, zbog ozljede, a umjesto njega ušao je Balajić. Prosinečki je u 26. minuti imao priliku upisati se u strijelce, ali njegov udarac s nekoliko metara završio je visoko preko vratiju.

U sljedećem napadu uzvratio je Posavec s vrha šesnaesterca, nakon što je ostao sam, ali udarac je završio preko vratiju. Agresivnom igrom u nastavku poluvremena Varteksovi su igrači nisu samo uspjeli parirati domaćoj momčadi već su i preuzeli u potpunosti igru.

Audio: Sedloski o situaciji kod drugog kartona

U jednom od Varteksovih protunapada Sedloski je bio prisiljen srušiti Balajić za što je dobio drugi žuti karton i isključenje, a iz slobodnog udarca, nakon toga, odličan udarac Sabolčkog zaustavio je Ladić.

Audio: Igor Cvitanović: "Pogriješio sam, bilo je u afektu..."

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Igor Cvitanović napravio je izuzetno nesmotren potez. Nakon što mu je Kristić bez prekršaja oduzeo loptu Cvitanović ga je udario u glavu, za što ga je sudac bez razmišljanja nagradio crvenim kartonom.

Prosinečki je na sebe vezao po dvojicu igrača (Snimio: Dražen Patarčić)

Početak drugog poluvremena Dinamo je počeo s dva igrača manje i za očekivati je bilo da će tu prednost pokušati Varteks odmah iskoristiti. Međutim, u prvim minutama drugog poluvremena Dinamo je imao više od igre. U 55 .minuta Kozniku je odlično pronašao M.Cvitanovića na lijevoj strani, ali Cvitanovićev udarac završio je kraj vratiju.
0:1 (Mukaj, 60. minuta)
Varteks je napokon uspio iskoristiti brojčanu nadmoć. Nakon odlično proigrane akcije sam je u kaznenom prostoru ostao Mukaj kojemu nije bilo teško savladati istrčalog Ladića.

Nakon postignutog pogotka Varteks i dalje drži više loptu u nogama, ali bez konkretne završnice. Kozniku, ušavši početkom drugog poluvremena unio je pometnju u zadnji Varteksov red i vrebao na svaku grešaku Varteksovaca.

U 77. minuti gosti su mogli povećati svoje vodstvo, ali je Ladić uspio loptu skrenuti u korner. Nakon te prilike Varteksa došlo je do drastične promjene odnosa snaga na terenu. Iako s dva igrača manje Dinamo je u potpunosti pritisnuo Varteks na svoju polovicu i svim silama pokušao izjednačiti rezultat.

Mikić u dvoboju s Madunovićem (Snimio: Dražen Patarčić)

Tako je Cvitanovićev udarac i 80. minuti završio preko vratiju, a samo nekoliko minuta kasnije Dinamo je bio u mogućnosti izjednačiti rezultata. Mikić je probio desnu stranu, ubacio loptu na drugu stativu gdje je Krznar vratio u sredinu a jedan od Vrteksovih igrača loptu je panično izbacio u korner. Odmah nakon izvedenog kornera lopta je došla do Tomas koji je pokušao Solomuna iznenaditi plasiranim udarcem u lijevi gornji kut, ali Solomun je bio na mjestu,. U posljednjih nekoliko minuta Dinamo je na sve načine pokušavao doći do poravnanja, ali brojčana nadmoć Vrateksa kao i umor Dinamovih igrača bio je dovoljan da Varteks zadrži minimalnu prednost od 1:0.

Izjave:
Luka Bonačić, trener NK Varteks
Najbitnije je da smo pobijedili. Znali smo da možemo parirati u trkačkom smislu. Međutim, ova pobjeda od 1:0 daleko je od onoga što bi mene zadovoljilo.

Marijan Vlak, trener NK Dinamo
Sve čestitke Varteksu na pobjedi. U prvo poluvrijeme ušli smo nezainteresirano, nismo iskoristili dvije 100%-tne prilike (Cvitanović. Prosinečki) da bi kasnije nakon dva isključenja izgubili premoć.
Što ste rekli Cvitanoviću na poluvremenu?
Bolje da neznate.
Cvitanović je došao u vrlo tešku situaciju te će biti prisiljen snositi teške posljedice. Njegov potez nije naštetio toliko klubu koliko njegovim suigračima. Moram prespavati sve ovo, ali vrlo mi je blizu varijanta u kojoj je ovo kraj za Igora Cvitanovića. Nakon što sam tokom cijelog tjedna naglašavao da je ovo posebna utakmica, neki su igrači u utakmicu ušli bez ikakvog žara. Jer da smo ovu utakmicu pobijedili imali bismo komforniju situaciju u odnosu na Hajduka i najvjerojatnije bi prvenstvo bilo riješeno. Nakon ovog poraza najbolje se vidi tko može, a tko nemože. Da bismo sve ovo ispravili u slijedećim utakmicama moramo svi zajedno zapeti kako bismo nadoknadili ovaj propust.