Ostali sportovi

F1 VN Europe: Button najbolji na prvom treningu

Davor Sajko • subota, 20.05.2000.

Nürburgring – VN Europe

Nürburgring je domaćin VN Europe, šeste ovogodišnje utrke za svjetskog prvenstvo F1. Nakon što je u prve tri utrke slavio Michael Schumacher (Ferrari) u posljednje dvije utrke McLaren Mercedes uzvratio je udarac s dvije dvostruke pobjede. Tako trenutačno M. Schumacher vodi ispred Davida Coultharda (McLaren Mercedes) koji zaostaje 20 bodova i Mike Häkkinena (McLaren Mercedes) s 22 boda zaostatka. Iznenađujuće je na prvom neslužbenom treningu u petak najbolje vrijeme ostvario mladi Englez Jenson Button (BMW-Williams). Favoriti su podbacili. M. Schumacher je završio tek na petom mjestu, dok je Häkkinena završio na trećem mjestu ispred četvrtoplasiranog momčadskog kolege Coultharda. Danas (subota) na rasporedu su još dva neslužbena treninga kao i kvalifikacijski trening za nedjeljnu utrku koja je na rasporedu u 14 sati. Nürburgring nije pretjerano atraktivan, a najupečtljivija su dva mjesta na stazi. Castrol S odmah nakon starta te zavoj Veedol na ulaz u ciljnu ravninu. Prošlogodišnja utrka bila je obilježena jakom kišom, brojnim odustajanjima i spektakularnom nesrećom Pedra Diniza koji je na sreću ostao neozlijeđen.

Iako je ovogodišnja sezone tek počela već su krenule priče o mogućim transferima na kraju sezone. Tako je Norbert Haug (McLaren Mercedes) demantirao glasine oko angažiranja nekadašnjeg svjetskog prvaka Jacques Villeneuve za momčad McLaren Mercedes napomenuvši da McLaren za iduću sezonu računa na finsko-škotsku kombinaciju Häkkinen/Coulthard. Isto tako na meti nekoliko momčadi F1 je i mlađi Schumacher, Ralf koji je pobudio zanimanje nakon odličnih utrka ove sezone u bolidu BMW-Willimas. R. Schumacher vezan je za momčad BMW-Williams do 2003. i procjenjuje se da godišnje dobiva oko 12 mil. DM. Najviše se spominje McLaren Mercedes kao nova momčad mlađeg Schumachera, međutim R. Schumacher to negira napominje da će svoj ugovor s BMW-Williamsom odraditi do kraja.

Nedjeljna utrka za VN Europe na rasporedu je u 14 sati (HTV 3).